УДАР виступає проти передачі в концесію лікарень

novak dvir

 
Партія УДАР закликає депутатів не голосувати за відповідні зміни до законопроекту у разі, якщо вони надійдуть на розгляд Верховної Ради. Так заступник голови фракції УДАР у Київраді Наталія Новак прокоментувала зміни до законодавства, які ініціює Міністерство економічного розвитку і торгівлі, згідно яких об`єкти нерухомості будуть здаватися у концесію під приватні медичні установи, повідомляє прес-служба партії УДАР.


«Черговий експеримент в медичній сфері, який пропонує влада, не можна проводити відразу з кількох причин. Перша – це корупційна складова. Згідно законопроекту, під приватні медичні установи пропонується надавати недобудовані, законсервовані або спеціально побудовані об`єкти нерухомості. Під це визначення можна віднести дуже багато об’єктів в Києві, а, враховуючи постійні будівельні скандали за часів керування містом Попова, ми можемо чекати чергового переділу комунального майна в столиці», - каже депутат.

«По-друге – на київський бюджет, який і без того не виконується, ляжуть додаткові витрати. Адже медицина у державі й надалі буде безкоштовною, а всі витрати на лікування в приватних медичних закладів пропонується відшкодовувати з місцевих бюджетів. При цьому, про які саме суми йдеться, залишається під питанням. А вони будуть далеко не малими, адже медичне обладнання коштує дуже дорого, а інвестор, який вкладе у це кошти, зрозуміло, намагатиметься отримати прибуток. Чи не краще вже в такому випадку відремонтувати вже існуючі лікарні та підвищити муніципальні доплати київським медикам».

Депутат переконана, що влада взагалі неправильно використовує поняття концесії. Наприклад, в Європі в концесію віддають підприємства комунальної сфери для того, щоб модернізувати їх та створити конкуренцію на ринку комунальних послуг. В результаті споживач може обирати підприємство, яке надасть послуги якісніше та за доступнішою ціною. В Україні ж, не врегулювавши це питання в комунальній сфері, кинулись робити експеримент в медичній.

«Однак, надання медичних послуг в Україні є безкоштовним, тому буде створюватися конкуренція між приватними та державними закладами, при цьому обидва будуть фінансуватися з бюджету. В результаті для того, щоб окремі структури змогли на цьому заробити, повністю розбалансовується медична сфера в столиці».

ДОВІДКА

Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціює дозвіл надавати в концесію недобудовані, законсервовані або спеціально побудовані об`єкти нерухомості під приватні медичні установи у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в Києві. Про це йдеться в розробленому міністерством проекті закону, який оприлюднено на сайті міністерства.

Відповідно до законопроекту, концесіонери надають населенню медичні послуги без отримання прибутку, а їх вартість має відшкодовуватися концесіонеру за рахунок регіональних бюджетів.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.