​У Києві затримали групу шахраїв-валютників

Облаштувавши фальшиві кіоски із обміну валют, зловмисники забирали гроші клієнтів і втікали через запасний вихід. На цей час є докази їх причетності до 12-ти правопорушень. Загальна сума збитку становить більше 11,5 мільйонів гривень, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


Зловмисники на чужий паспорт, у якому вони переклеїли фотографію, орендували приміщення, в якому облаштовували пункт обміну валют. У цей час їхній спільник розміщував на спеціалізованих сайтах оголошення, у яких, як правило, вказував вигідний курс обміну. Цей член банди також відповідав за «просування» оголошення, тобто телефон обмінника мав мати гарну історію на сайті, аби не викликати підозри. Окрім того, чоловік відповідав на телефонні дзвінки і підшукував клієнта, якому надавали адресу «фальшивого» обмінника, і призначав час оборудки.

За кілька хвилин до появи клієнта у пункті «з’являлися» касир, вивіска, таблиця курсу валют, пристрої для рахунку та перевірки купюр, на другому плані розкладалися сувенірні долари. Співробітник обмінника отримував гроші, йшов рахувати і… втікав через інший вихід чи заздалегідь зроблену діру у стелі або стіні.

Слідчо-оперативні заходи щодо розшуку валютних шахраїв були тривалими, але результативними.

«Спочатку працівники столичного карного розшуку встановили підозрюваних. Згодом затримали двох чоловіків, яких розшукували за скоєння шахрайства. Під час проведення десяти санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили речові докази, що підтверджують їх неправомірну діяльність. Серед знайденого - телефони із номерами, вказаними в оголошенні на сайті, пачки сувенірних доларів, обладнання для пункту обміну валют», - розповів начальник Головного управління Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко.

Встановлено, що зловмисники спочатку діяли вдвох. Але згодом почали наймати виконавців, які орендували приміщення і виконували роль касира.

Один із затриманих – 25-річний уродженець Київської області, раніше не судимий, інший – 23-річний житомирянин, судимий у минулому році за шахрайство із обміном валют (шляхом підміни конвертів або «залому»). Враховуючи мирову угоду обвинуваченого із потерпілим, суд не позбавляв його волі.

Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Кримінальні провадження розслідуються за ч. 3 та 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

«Чоловікам уже оголошені підозри у 12-ти злочинах, скоєних у 2015-2016 роках. Однак правоохоронці перевіряють їхню причетність до аналогічних правопорушень. Загалом заволоділи грошовими коштами у сумі майже 11 мільйонів 700 тисяч гривень» - зазначив Андрій Крищенко.

Зловмисників затримали. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.