​«Меморандум Нуньєса» - удар по ФБР чи перемога Путіна?

Комітет з питань розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив розсекречений меморандум, у якому ФБР та Міністерство юстиції звинувачуються в упередженості щодо Дональда Трампа.


Згідно з текстом меморандуму, у його основу покладена інформація з так званого «досьє Трампа», складеного колишнім британським розвідником Крістофером Стілом. «Досьє» нібито підготовили на замовлення штабу суперниці Трампа на виборах президента, кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон, повідомляє «Голос Америки».

У документі також ідеться про нібито незаконний запит ФБР на прослуховування в 2016 році розмов членів передвиборчого штабу Трампа, зокрема радника Картера Пейджа.

У п’ятницю розсекретити підготовлений республіканцями в Палаті представників меморандум дозволив сам президент Трамп.

«Те, що відбувається в нашій країні, – це сором… Багатьом людям у нашій країні має бути соромно», – сказав президент.

За даними ЗМІ, Трамп проігнорував застереження директора ФБР Крістофера Рея і схвалив публікацію меморандуму без жодних редакцій.

Меморандум на чотири сторінки був складений членами Комітету з розвідки Палати представників, однієї з трьох комісій Конгресу, які розслідують ймовірне втручання росії у вибори 2016 року в США. Він був написаний республіканцями-членами Комітету з питань розвідки, який очолює конгресмен Девін Нуньєс.

Тим часом, колишній директор Федерального бюро розслідувань Джеймс Комі прокоментував рішення Трампа розсекретити меморандум.

«І це все?», - написав у своєму Twitter колишній глава ФБР.

«Ганебний меморандум уводить (громадськість) в оману та вніс розкол в Комітет Палати представників з розвідки, підірвав відносини з судом FISA і непробачно розкрив деталі секретного розслідування щодо американського громадянина. Навіщо? ФБР та Мін’юст мусять продовжувати свою роботу», - заявив Комі.

У свою чергу, представники Республіканської партії поспішили виступити на захист меморандуму. Конгресмен Пол Ґосар від штату Аризона назвав відомості, що містяться в документі, «актом зради», повідомивши, що він готовий звернутися до Міністерства юстиції з вимогою «почати кримінальне переслідування зрадників» - організаторів політично мотивованого розслідування щодо Трампа.

Але деякі фахівці по-іншому оцінили меморандум і його оприлюднення.

Експерти-розвідники вказують, що все це зменшує довіру до урядових структур – і тим самим послаблює США.

«Нам необхідно пам’ятати ціль Путіна», - заявив колишній агент ЦРУ і речник Ради з нацбезпеки в адміністрації президента Обами Ніл Прайс. «Ціль (Путіна) полягає в поділі та розколі американського народу».

«Саме цього він прагнув і досягнув своєї мети понад усяке сподівання», - зазначив Прайс, вказуючи на меморандум. «Це точно те, що Путін мав на увазі».

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.