​Порошенко відмовляється від вимог МВФ для антикорупційного суду - Financial Times

Міжнародні донори не можуть диктувати країні закони, застеріг Петро Порошенко в контексті вимог, що звучать по відношенню до Києва з питання створення антикорупційного суду. Намагання донорів брати участь у призначеннях суддів шкодить суверенітетові України, - вважає президент Петро Порошенко, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на Financial Times.


В інтерв’ю виданню Порошенко наголосив на проведених реформах, однак застеріг, що вимоги МВФ та Венеціанської комісії, щоб міжнародні донори мали вплив на відбір кандидатів на посади суддів антикорупційного суду, порушують суверенітет України. «Якщо хтось може уявити, що міжнародні донори формуватимуть українські суди, то це суперечить Конституції», - сказав Порошенко.

Західні союзники та громадянське суспільство України вважають, що створення такого суду і забезпечення незалежності суддів є життєво важливим для того, щоб подолати ендемічну корупцію і перегорнути сторінку клептократичного минулого України.

Створення суду також є перевіркою здатності Порошенко проводити жорсткі реформи з огляду на президентські та парламентські вибори наступного року, йдеться в статті.

Представники антикорупційних організацій вважають, що українські політики зволікають зі створенням антикорупційних судів через побоювання, що вони, або їх союзники, самі опиняться перед ними.

«Цей суд потрібен, щоб принести справедливість та обов’язок по відношенню до високопосадовців, які розкрадають мільйони та мільярди державних коштів», - сказала Дарина Каленюк з Центру протидії корупції.

Зволікання зі створенням суду та відмова від подальшого підвищення цін на газ призвели до відкладення наступного траншу МВФ з програми підтримки України. Україна вже не отримує транші МВФ протягом 11 місяців і за три роки програми, розрахованої на чотири роки, отримала тільки половину запланованого фінансування у 17,5 мільярда доларів США.

Президент Порошенко наголошує, що реформи продовжуються, незважаючи на передвиборчий період. Він навів приклад освітньої та пенсійної реформ, а також реформи охорони здоров’я.

Він визнав, що багато українців, які зіткнулись зі зростанням цін через девальвацію та попередні підвищення цін на газ, яких вимагало МВФ, не відчувають ефекту реформ. «Якщо люди хочуть бачити популістів, якщо вони хочуть економіку в стилі Венесуели, вони не мають за мене голосувати», - сказав він. Президент сказав, що ще не визначився, чи буде брати участь в наступних виборах, однак, в країні поширені очікування, що він таки буде балотуватись.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.