Революція у Вірменії не вплине на геополітичні наслідки поза країною

Парламент Вірменії голосує у вівторок щодо затвердження опозиційного лідера на посаді прем’єр-міністра країни. Нікол Пашинян - єдиний кандидат на посаду, яка стала вільною після несподіваної відставки колишнього прем’єр-міністра Сержа Сарґсяна унаслідок 11-денних мирних протестів у Єревані, повідомляє «Голос Америки».


Учасники демонстрацій звинувачували Сарґсяна у тому, що він, пробувши на чільних державних посадах 20 років (10 і з них у кріслі президента), перебрав обов’язки керівника уряду, щоб далі триматися влади.

42-річний Нікол Пашинян пропонує якомога швидше провести в країні нові вибори й обіцяє позбавити Вірменію корупції та запровадити реформи, які оновлять владу та покращать рівень життя.

Спостерігачі вважають, що події у Вірменії, яка має лише 3 мільйони населення, показали силу протестів та вплив активного громадянського суспільства.

Томас де Ваал з Європейського центру Карнеґі вважає, що вірменські події, хоч і викликають стурбовану увагу москви та зацікавлення Заходу, насправді не матимуть наслідків за межами самої Вірменії.

«У результаті 30-річного конфлікту за територію Нагірного Карабаху Вірменія має закриті кордони з Азербайджаном і Туреччиною. З огляду на це, військовий союз країни з росією вважають необхідним для національної безпеки», - нагадує Томас де Ваал, вказуючи, що опозиція при цьому прагне зменшення економічного контролю з боку росії.

«Прихильники демократії у світі повинні радіти змінам у Вірменії. Але економічні труднощі та ситуація з безпекою будуть заважати швидким розв’язанням проблем. Економіка ледве працює, а безробіття завжди було дуже високим. росія залишається складним партнером, готовим втручатися у справи сусідів, щоб збільшувати свій плив і блокувати Захід», - пише Пол Стронскі в американському часописі The Atlantic.

Нікол Пашинян. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.