​Курт Волкер підтвердив можливість надання Україні додаткових озброєнь

У п’яту річницю анексії Криму росією спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час спеціального брифінгу поділився думками про російську агресію, президентські вибори і прокоментував заклики змінити формат переговорів з кремлем.


Спецпредставник США з питань України Курт Волкер скористався нагодою, щоб знову наголосити, що Сполучені Штати вважають захоплення Криму росією незаконним і не визнають його. Відтак, Вашингтон буде докладати зусиль, щоб допомогти Україні відновити територіальну цілісність, повідомляє «Голос Америки».

За п’ять років, які росія контролює Крим, на півострові значно погіршилася ситуація із дотриманням громадянських права і свобод, зазначив Волкер. Він згадав про необґрунтовані арешти, депортації та політично вмотивовані ув’язнення. Коментуючи недавнє рішення ЄС, Канади і США запровадити новий пакет санкцій проти російських посадовців, на запитання, чи слід чекати нових обмежувальних заходів проти росії, Волкер відповів ствердно.

«Це були спільні зусилля США, ЄС і Канади. Я думаю, що ми й надалі будемо бачити такі дії, які ми бачили протягом минулих п’яти років. Буде періодичне посилення санкцій, якщо ситуація залишатиметься без змін. Ми не хочемо, щоб у когось склалося враження, що ми вважаємо нинішню ситуацію прийнятною або задоволені нею».

Ствердно відповів пан Волкер на запитання про можливість надання Україні додаткових озброєнь.

«Україна висловила інтерес в отриманні більшої кількості таких озброєнь. Це можливо. Також треба мати на увазі протиповітряні системи і системи берегової охорони. США вже надали антиснайперські комплекси. Може йтися про будь-які озброєння, які мають сенс і необхідні Україні для створення сучасніших можливостей захисту та протидії подальшої агресії».

Водночас спецпредставник США висловився скептично щодо зміни формату переговорів з росією щодо врегулювання конфлікту на сході України. Деякі кандидати в президенти пропонують долучити до перемовин країни, які були гарантами суверенітету України за Будапештським меморандумом.

«Я гадаю, ми можемо працювати у будь-якій кількості різних форматів. Ми починали із Мінських домовленостей, де сторонами є росія, Україна і ОБСЄ. Ми мали Нормандський формат із Францією, Німеччиною, Україною і росією. Будапештський формат дозволить залучити Сполучені Штати та інших. Але суть проблеми залишиться незмінною – росія не визнає своїх зобов’язань. Коли люди згадують про Будапештський меморандум, вони часто зазначають, начебто США і Великобританія не виконали своїх зобов’язань захищати українську територію. Це не зовсім те, що там написано. Але ми всі погодилися гарантувати територіальну цілісність України, і росія – єдина країна, яка це порушила. Саме росія напала і захопила частину української території. І це має визначне значення. Незалежно, чи це будапештський, чи мінський, чи мінський формати переговорів. Це просто можливість всадити росію за стіл переговорів. Тому форматів у нас достатньо, бракує політичної волі росіян».

Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки боевая активность уменьшилась - на фронте произошло 54 боевых столкновения, враг нанес 8 ракетных и 85 авиационных ударов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.