Наталія Новак: Своїми діями влада дискредитує референдум у Києві

novak forum

 
Референдум є дуже важливим інструментом демократії, але в руках сьогоднішньої столичної влади він стає інструментом маніпуляцій, що дискредитує сам механізм референдуму в Києві як такий. 


Про це заявила заступник голови депутатської фракції «УДАР» у Київраді Наталія Новак в ефірі програми «Київський форум», повідомляє прес-служба партії «УДАР».

«Дискредитація референдуму в столиці відбувалася, починаючи з формування ініціативних груп. На більшості зборів не були присутні 200 осіб, як передбачено законом. Деякі збори відбувалися тільки «на папері», просто збиралися паспортні дані людей, про що нашу фракцію повідомили громадські активісти, представники бюджетних організацій, директори шкіл. Не виключено, що багато киян навіть не знають, що були учасниками подібних «зборів». Отже, референдум, який формувався на завідомо неправдивій основі, не може бути законним. З самого початку він є фальшивий», - зазначила Наталія Новак.

Депутат також нагадала, що в українському законодавстві чітко прописано, що референдум може проводитися з питань, віднесених до компетенції міської ради. Водночас питання, винесені столичною владою, незаконні.

«Перше питання - чи схвалюєте Ви обов’язкове включення до щорічного бюджету м. Києва надання адресної матеріальної допомоги пенсіонерам та надбавок працівникам бюджетної сфери столиці? А винесення питань, які стосуються виплат з бюджету, заборонено чинним законодавством . Питання друге - чи схвалюєте Ви створення в Києві підлеглої міській громаді муніципальної міліції, що має забезпечувати порядок у місті та безпеку жителів? - точно не відноситься до компетенції КМДА. Це виключно компетенція Верховної Ради», - наголосила депутат.

Говорячи про третє питання, яке хочуть винести на референдум у Києві, - чи схвалюєте Ви базові проектні рішення нового Генерального плану розвитку м. Києва? – Новак зазначила, що це питання вирване з контексту, і не можна розглядати базові рішення окремо від Генплану.

«Генеральний план - достатньо складний документ, він потребує фахового підходу. Потрібно приймати рішення в цілому по Генеральному плану, а не по окремих пунктах. Виписавши в питаннях для референдуму базові проектні рішення, від киян приховали, що написано в Генеральному плані. А там зазначено, що, виявляється, в Києві щільність менше, ніж в Європі. І тепер цю щільність на 30-40% треба збільшити, тобто кожному киянину у двір ще треба підселити 30-40% населення. А значне збільшення навантаження на соціально-інженерну інфраструктуру міста призведе до поглиблення проблем у транспортній, житловій та інших сферах», - зазначила заступник голови фракції «УДАР» у Київраді.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.