Новий закон про вибори народних депутатів потребує суворішого порядку підрахунку голосів – Микола Оніщук

onischuk vru

 
Парламентські вибори, що пройшли в Україні 28 жовтня цього року, загострили проблеми підрахунку голосів на виборчих дільницях та встановлення результатів виборів в округах. 


Про це, як зазначив президент Інституту правової політики Микола Оніщук в прямому ефірі на Радіо Ера, свідчать численні випадки переписування протоколів, зміни даних на сайті Центральної виборчої комісії при опрацьованих 100 % протоколів, маніпуляції з бюлетенями тощо.

Вказане, на думку Миколи Оніщука, обумовлює гостру потребу кардинально удосконалити діючу систему підрахунку, в тому числі за рахунок використання електронних засобів фіксації волевиявлення, завершення голосування о 19-ій годині вечора замість 20-ої (з тим, щоб надати більше вечірнього часу для встановлення результату на дільницях та подання документів до окружкомів), суттєвого скорочення законодавчо визначеного строку для встановлення результатів виборів, насамперед для ЦВК, з нинішніх 15 діб до п’яти.

Видається дивним, що в третьому тисячолітті, в еру інформаційних технологій, строки на встановлення результатів виборів зберігаються ще з минулого століття.

Окрім того, за словами екс-міністра юстиції, мають бути опрацьовані засоби недопущення зловживання системними адміністраторами в округах, а також законодавчо забезпечені вимоги щодо безперервної роботи окружних виборчих комісій до завершення приймання протоколів з виборчих дільниць.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Заява спікера Джонсона нарешті підкріплена його рішучістю винести на голосування 60 мільярдів доларів допомоги від США Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.