Відповідальна влада доїхала до Харкова

proekt zakonu

 
Концепцію Закону «Про владу в Україні» обговорювали сьогодні у Харкові, під час круглого столу на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції»,в ньому будуть прописані механізми впливу громадян на чиновників, депутатів та суддів.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі громадської кампанії «За відповідальну владу».

Координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус під час презентації законопроекту «Про владу в Україні» заявив, що введення в дію цього закону дасть можливість громадянам відкликати чиновників та реагувати на їхню бездіяльність, не чекаючи виборів і не захоплюючи райвідділи міліції.

«Можливості відкликання чиновників - це не є «ноу-хау», розроблене нами, ця практика поширена у демократичних країнах. Для прикладу, 13 жовтня у Варшаві відбувся референдум  щодо відставки нинішнього мера Ганни Гронкевич-Вальц, ініційований громадянами. Ми мали можливість знаходитися у центрі подій, які відбувалися у Варшаві, вивчили польський досвід щодо запровадження інститутів виборних осіб і врахували його у своїй роботі», - зазначив Ігор Курус.

На сьогодні ми бачимо, що діючі партії довели свою нездатність формувати відповідальну владу, тому до формування влади і контролю за владою слід долучити громадян. На думку ініціаторів зібрання, ефективним механізмом посилення відповідальності посадовців перед громадою є Закон «Про владу в Україні». Тоді громадяни матимуть можливість контролювати усю вертикаль влади і такі поняття, як безкарність і вседозволеність посадовців зникнуть.

«На сьогодні досить часто українських виборців звинувачують у пасивності та інертності. Проте причина такої пасивності – у відсутності реальних механізмів впливу громадян на політиків, на владу у міжвиборчий період. Інститут відкликання та вотуму недовіри – це той інструмент, який дозволить громадянам ефективно впливати на чиновників, відчувати свій реальний внесок у розбудову українського суспільства», - зазначив голова політради партії «Вся Україна» Ярослав Погарський.

У ході дискусії кандидат юридичних наук Леонтій Шипілов зазначив, що вразі прийняття цього Закону парламентом, окремі високопосадовці спробують знайти виходи, щоб його обійти.

Завершуючи дискусію, Ігор Курус підкреслив, що «ми маємо обговорити цей законопроект з громадами і спільно запропонувати ефективний рецепт, який вб’є вірус безвідповідальності в державному організмі країни».

Відповідаючи на запитання журналістів, Ігор Курус повідомив, що наразі проект Закону «Про владу в Україні» знаходиться в стадії розробки і запросив усіх учасників круглого столу до співпраці, заявивши, що подібні заходи будуть відбуватися в усіх областях України.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.