Карпунцов: Вимога Майдану та завдання опозиції – повернутися до Конституції 2004 року

karpuntsov mova

 
Одним з головним завдань парламентської опозиції на даному етапі суспільно-політичної кризи є виконання вимоги Майдану про повернення дії Конституції України 2004 року, а на другому етапі - її вдосконалення. Про це заявив народний депутат від фракції «УДАР» в ефірі Громадського телебачення, повідомляють «Конфлікти і закони».


«Перша складова - це вимоги майданів по всій Україні, друга – це зміни до Конституції. Це два різних і майже не взаємопов'язаних процеси. На жаль, влада, маніпулюючи термінами, намагається ввести громаду в оману і каже, що хтось щось там затягує. Громада чітко поставила вимоги – повернутися до Конституції 2004 року. Повернемося до цього Основного закону, а далі – займемося вдосконаленням цієї Конституції», - сказав Карпунцов.

Депутат наголосив, що процедура вдосконалення Конституції є довготривалою і можливою лише в рамках законодавчого органу – парламенту. «В Основному законі є стаття 150, яка регламентує повноваження Конституційного суду та чітко вказує, що Конституційний Суд перевіряє на відповідність Конституції закони та інші акти Верховної Ради України. Тобто повноважень у Конституційного Суду у 2010 році вирішувати питання конституційності Основного Закону не було», - пояснив він.

За словами Карпунцова, зараз найкоротшим шляхом до повернення країни до Конституції 2004 року є ухвалення відповідного акту Верховної Ради України. «Чи то буде конституційний акт, чи то договір, чи то пакт, чи то меморандум, він має визнати, що в 2010 році не було повноважень Конституційного Суду змінювати Конституцію. І відповідно Верховна Рада скасовує всі закони, що були ухвалені на підставі цього рішення, в тому числі і закон про кабінет Міністрів. Тобто достатньо 226 голосів для повернення до моделі 2004 року. А той процес, який відбувається в рамках узгодження нових редакцій Конституції – це інший довгий професійний процес», - наголосив він.

Депутат також вважає абсурдними заяви про можливість розпуску президентом Верховної Ради після повернення до Конституції 2004 року. «Я ставлюся до цього, як до будь-яких протиправних дій, які влада робить чи намагається зробити. Зараз є понад 226 голосів за певний документ у парламенті, і якщо президент вчинить такі дії, які не будуть узгоджуватися з законодавством, я думаю, що ці дії обернуться для нього бурею», - заявив Валерій Карпунцов.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.