mogno vse

Обличчя пенітенціарного корупціонера

sumskaya koloniya

 
Сьогодні цю маленьку статтю, як журналіст в Сумській області, я хочу присвятити начальнику Державної пенітенціарної служби України в Сумській області, полковнику Анатолію Носаль.


Це справжня зірка нашого часу, в якої окрім слів рвати, віднімати, обмежувати, приписувати, обманювати, забирати останнє, інших слів немає.

Мене наштовхнуло на зовсім невелике журналістське розслідування багато скарг від працівників пенітенціарних установ в Сумській області, хоча я вивчала долі засуджених, у яких, як вийшло, доля залежить від такої «чудової» нелюдини, як полковник Анатолій Носаль, спадкоємця імперії, попередника генерал-майора Василя Макаренка, який, перед виходом на пенсію, черговий раз привласнив два мільйони гривень бюджетних коштів, скільки до цього він вкрав зі столу засуджених, рахувати не будемо, бо стаття набере іншого розгляду і тематики...

Анатолій Носаль робить все точно так, як і його попередник, без усякої совісті дивиться засудженим в очі, в яких віднімає останнє і обмежує батьків в продуктових передачах своїм дітям. Лобіює свої інтереси, списують кошти на свої цілі, завищують ціни на закупки продуктів, і таке інше. Наведу пару прикладів: в спілкуванні з одним із очільників колонії, який також, як і основна маса пенітенціаріїв, не згоден із політикою Носаля, я дізналась, що їдять засуджені. Чесно кажучи, я в шоці! Розумію, що хтось із них скоїв злочин, і не від хорошого життя, але закуповувати вже зіпсовану і вонючу хамсу, м'ясо і потім варити його і кормити цим людей, це занадто! Це як у фашистів було раніше. Якось я під'їхала до однієї із колоній, і стояв такий різкий запах зіпсованого м'яса, що я запитала, тут десь поряд м'ясобійня з особистим звалищем? Мені дуже коректно відповіли: що ви, пані, це засудженим м'ясо варять на першу страву. Ви якщо хочете відчути запах вареної, вонючої, прогнилої тюльки, приїздіть пізніше, це зветься фаршмак! А ще квашену капусту їм даємо, її не те що їсти, до неї підійти на п'ять метрів страшно, бо виїсть очі запах кислоти і відходи щурів, які в ній є. Фу! Мені аж ніяково! А все закупляється як завжди, приїхали в маркет або на базу, знайшли потрібну кількість м'яса або риби, зіпсованого, звісно, якому ціна 20 копійок за тону, але її гарненько провели по відомостях, що закупівля була свіжої продукції, і за тону, це приклад, заплатили 10 тисяч гривен. Різницю між 20 копійками і 10 тисячами ви бачите, ото якраз вона і йде пану Носалю до кишень. Також і на виробництві, наприклад, в колонії план по виробництву 150 тисяч гривен, але колонія ледь витягує 30 тисяч, тому що роботи немає, але за роботу треба платити, і показники треба посилати до Києва позитивні. Тож пан Носаль телефонують до начальників виробництв і дають усну команду: нестачу дописати, чи то сто тисяч, чи то більше. Одним словом, так по Сумській області набігає 600 тисяч гривен за квартал, а то і більше. І потім виробництво виходить в мінус, який потім покривається за рахунок поборів з засуджених. І головне, усний наказ - це не письмовий, і пан Носаль просто перевищує службові повноваження і дає команду виконувати завідомо незаконні накази, бо якщо не виконають, звільняє з займаної посади і виганяє з колонії, а нестачу технічно вішають на того, хто пішов з посади.

Зараз така ситуація склалася і в Роменській виправній колонії 56, це особливий режим, де знаходяться також і довічно позбавленні волі. Служба внутрішньої безпеки в Сумській області звернулась до прокуратури, аби порушити кримінальну справу по факту зловживань і перевищення службових повноважень адміністрацією колонії, а також і очільників обласної пенітенціарної служби. Її порушили, почалося слідство, начальника виробництва допитують в прокуратурі - як так могло статися, чому мають місце приписки до виконання плану? На що ті чітко заявляють, що їм давали вказівки з області, сам Носаль, але така відповідь зароджує прокурорський інтелект, є такий слідчий прокуратури в м. Ромни Мартиненко. Ось він і говорить, а письмові накази є? Тому що усні якось не проходять, так я можу на вас і труп повісити... А питання таке тому, що ніхто не хоче провести об'єктивне розслідування, та і заплачено вже паном Носалем давно в прокуратуру.

Просто виникає питання, для чого такий керівник області, якого по приїзду в колонію цікавить тільки два питання: в баню водять? спати є де? І все! Це питання до засуджених. А тільки-но ті починають скаржитися на умови утримання, відразу відмазка, пішли, бо часу немає. Але той, хто намагався скаржитися, має потім потрапити до штрафного ізолятору або карцеру.

Також всім відомо як пан Носаль подавав інформацію щодо проведення виборів в колоніях та їх результатів. За даними достовірного джерела, колонії проголосували так: 70% голосів віддали Юлії Тимошенко, 30% Порошенку, але Носаль подав інформацію з точністю до навпаки, тому що в Києві пообіцяли всіх залишити на своїх посадах, і при реформуванні пенітенціарної системи обласні департаменти не розформують, хоча всім зрозуміло, що там крадіжка державних коштів іде повним ходом. Але це нікого не обходить. Потім все тримається на засуджених, обклали даниною - і добре. Наприклад, користування мобільним телефоном коштує від 500 грн. В місяць з одного засудженого, це якщо в нього батьки не заможні, а якщо заможні, то це буде близько трьох тисяч гривен. Не заплановане побачення для довічно позбавленого волі коштує від трьох тисяч до п'яти, в залежності від фінансового стану батьків, а дітей хочуть бачити всі. Тому начальник РВК-56 майор Олександр Фурса дуже не погано себе почуває на таких поборах. За рік він придбав новий «Хюндай», потім двоповерховий будинок, а потім і не дешевенький автомобіль «Акура»! І це все за рік. А якби не ділився з Носалем, певно, їздив би на «Бентлі». Так само і оперативники живуть при ньому. Продали зеку телефон, через тиждень самі ж його і вилучили: або плати, або карцер. Ну а засуджені, звісно, платять, бо саме дороге - це спілкування з рідними та дітьми.

Нещодавно Верховна Рада прийняла закон європейського рівня 4525, в якому дозволено засудженим до довічного позбавлення волі мати довгострокові побачення з рідними. Звісно, колонії треба підготуватися, щоб кімнати відповідали якимось стандартам і умовам, і держава на це виділяє кошти, але пан Носаль відмовляється від спонсорської допомоги людей, які б хотіли пришвидшити цю подію, мовляв, ми не встигаємо, треба почекати до 2016 року, це два роки треба, щоб зробити три кімнати! Забудовники десятиповерхівку будують за рік.

А в деяких колоніях вже проводять побачення для довічників, так що виходить, що дія закону для кожної області окремо? Чи це просто перевищення службових повноважень?

Я би дуже хотіла, щоб начальник ДПтС України, полковник Сергій Старенький, сів за стіл з генералом Ільтяєм і прийняв важливе рішення щодо полковника Носаля про позбавлення його займаної посади, щоб не клав пляму вцілому на всю систему, хоча їхні особи також не без гріха і скандалів. А ми, журналісти, звісно, про це знаємо. Та і люди, батьки та рідні засуджених мають знати, за що сплачують податки і бажають, щоб їхні діти їли те, що передбачено законодавством. На рахунок дій і бездіяльності, які тягнуть за собою розкрадання державних коштів, я зверталася до Міністра Юстиції і Міністра МВС, але дій ніяких не провели. В той час коли, країна потерпає від російських найманців і кожна копійка на рахунку, самі засуджені переводять кошти на армію, свої, зароблені, або особисті. А такі як Носаль, не соромлячись, тягнуть з бюджету останнє, живуть на шиях платників податків, і їм вистачає совісті затягувати засудженим гайки до тріскоту.

Тому вважаю за необхідне звернутись через пресу поки що до Міністра Юстиції, та Генерального прокурора створити слідчу комісію з контрольно-ревізійного управління та слідчих прокуратури, тільки Київської прокуратури, і направити їх до 116, 66, 56 колоній Сумської області, і всі недостачі повісити не на звичайного начальника виробництва, бо він собі не ворог, а безпосередньо на полковника Анатолія Олексійовича Носаля, який своєю службовою посадою штовхає на кримінальні злочини звичайних і законослухняних офіцерів колонії, які не підтримували режиму януковича і не викрикували антиукраїнські гасла на нарадах! Мовляв, наша візьме, Росія лад наведе. Це такі слова пролунали з уст пана Носаля. І коли по цих фактах робили розслідування, то опитали тільки двох працівників Сумського слідчого ізолятора. Що це? За таке життя помирали на Майдані хлопці та чоловіки? За таке життя я там промерзла більше місяця на барикадах? Чи такого відношення заслуговують люди до себе? Чи, може, пан Носаль щось має проти курсу Президента Петра Порошенка, який налаштований виключно на євроінтеграцію? Виходить, що так! Цар і майже Бог!

Тож повторно закликаю губернатора Сумської області, мера міста, начальника ДПтС України, Міністра Юстиції, а тепер і легітимного, новообраного Президента України, проти якого Носаль і був налаштований, відреагувати на моє прохання і тих, хто працює в колоніях і намагається боротися з корупцією, яка там дуже міцно залягла. Вона набрала такого розмаху, що спинити це можливо тільки при зміні керівництва обласної служби в Сумській області. І такі «гарні» дядьки, як Анатолій Носаль, тягтимуть країну на дно, доки вона не загрузне в проросійській позиції і поверненні радянських часів. Арештанти всі воєдино за Європу, хочуть жити як і всі, але адміністрації викривляють інформацію щодо їхніх поглядів. Там багато жертв системи Кучми і януковича, які сидять з відсутністю розуміння, за що взагалі вони там знаходяться, і що страшніше, так це те, що ніхто їх не чує.

Якщо ми хочемо бачити Україну в складі Європи, то першим кроком до подолання корупції хай буде звільнення з займаної посади полковника Носаля, який не дає працювати навіть своєму близькому оточенню, заступникам і начальникам відділів. І, взагалі, подивіться як такі царьки живуть на людські податки.

Маю віру в справедливість і рішення відомств на користь країни і народу! Тому що все, що ми зібрали на цю людину, бо я написала тільки відсоток, висвітлиться в європейських засобах масової інформації. А там не дуже сподобається бездіяльність наших керівників та міністерств. Все, що було пов'язано з януковичем, має піти в історію, а не керувати державними органами. Очистіть відомства від цієї наволочі, яка грабувала країну роками! Україна - це Европа! Я за Президента і народ! Але проти крадіїв і маразматиків, які обдирають країну!

З повагою, Анфіса КРЕЙГКомментарии

  +1 #1 Mark 10 июня 2014 г., 7:56:42
Так, а где лицо-то? Хотелось же на лицо глянуть :-)
  +5 #2 natalia 10 июня 2014 г., 8:05:32
снимаю шляпу перед такими сильными и безкомпромисными журналистами пишите кричите вы голос БОЖИЙ ЧЕСТНЫЙ молюсь о вас Богу чтобы ваши слова были услышаны и имели действие
  +2 #3 Українець зі стажем 10 июня 2014 г., 8:07:11
Українська народна загадка:
Всі все знають, всі все бачуть, а посадити не можуть?
(Український чиновник)
  +7 #4 НОК 10 июня 2014 г., 16:35:17
МОЛОДЦЫ РЕБЯТА. ТЕРПЕТЬ БЕЗ ПРЕДЕЛ НЕ ВОЗМОЖНО!! У ЭТОГО ПОЛКОВНИКА ЕСТЬ ЕЩЁ ШАВКА ЯНЧУК ИВАН ПЕТРОВИЧ ПОЧЕМУ О НЁМ НЕ УПОМЯНУЛИ? ВЕДЬ ЭТО КОНЧЕНЫЙ БЕЗ ПРЕДЕЛЬЩИК РЕДКАЯ СВОЛОЧЬ! Я ТОЖЕ УШЁЛ ИЗ-ЗА ПРИПИСОК КОТОРЫЕ ЗАСТАВЛЯЛ ИСПОЛНЯТЬ СВОЛОЧЬ ЯНЧУК И. П. ДАВАЙТЕ ОБЪЕДИНЯТЬСЯ ВМЕСТЕ МОЖЕМ ПОМОЧЬ СИСТЕМЕ, П.А. ПОРОШЕНКО ПОМОЖЕТ ПРЕКРАТИТЬ ЭТОТ БЕЗ ПРЕДЕЛ. А ПОЧЕМУ ПРОМОЛЧАЛИ ЗА ИСПРАВ ЦЕНТР-130? СПАСИБО ОЧЕНЬ ПРИЯТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ.ЖДЁМ РЕЗУЛЬТАТА!!!
  +3 #5 Кассандра 11 июня 2014 г., 10:02:32
Таких "начальников" по всей Украине вагон и маленькая тележка. Добавьте к ним еще и некоторых начальников Сизо! Рацион питание и его качество описаны реально! Были даже случаи смерти от некачественного питания. Их списали, как принято, на острую сердечно-сосудистую недостаточность. Любимый диагноз тюремщиков еще с времен Ежова. Респект автору! Хотелось бы узнать, когда клятвенные обещания пана Мохницкого с трибуны ВР станут претворяться в жизнь? Или принятые законы отработали только на паре-тройке фамилий и все? А остальные заложники режима януковича будут оставаться за решеткой без вины виноватые? Может пан Турчинов ответит? Хочется верить, что у президента, несмотря на трагические события в Донбассе, все же появится желание дать распоряжение о начале АТО в рядах МВД, прокуратуры, и пенитенциарной системе.
  +0 #6 000 11 июня 2014 г., 15:45:34
:zzz
  +0 #7 000 11 июня 2014 г., 16:22:26
:lol: :-)
  +3 #8 !!!! 11 июня 2014 г., 18:15:29
ЯНЧУК И.П. - Это РЕДКАЯ СУКА ОТ ПАРТИИ РЕГИОНОВ!!! Именно будучи ее представителем его поновили с пенитенциарной системе, он наверное забыл, как бил по пьяне окна в пед.универе г.Сумы (еще будучи отрядником в 116) , а после восстановления во всю свою глотку твердил, что он человек Виктора Федоровича (Яныка), во время МАЙДАНА твердил, что огнетушители 56 "хорошо бьют морду" Кличку, и он досих пор у вас работает,? - ПОЗОР СУМСКОЙ УПРАВЫ!!!
  +3 #9 Вован 11 июня 2014 г., 18:25:14
Дякуємо, Анфісо!! Ми - спіпробітники установ ДержПтС в Сумській області підтверджуємо інформацію, викладену у статті. Ми втомилися працювати під керівництвом полковника Носаля А.О. Ця людина не розуміє в який час вона живе. Його цікавлять лише власні амбіції, для реалізації яких, він вижав всі соки з підлеглих. Він щоденно вимагає гроші на якісь незрозумілі хабарі незрозуміло кому, ніби-то для вирішення наших питань.!!??? Носаль підвів під кримінал ряд співробітників, які, щоб не втратити роботу, вимаушені були зловживати службовим становищем (Сахненко, Моляр, Лушев, Латковський, Загорулько і.тд)!!!. Полковник Носаль є "закодованим " алкоголіком-одинаком, який двічі на рік на 10 днів йде в "запой". Анфісо, якщо Ви матимете змогу приїхати в будь-яку установу області та поспілкуєтесь з людьми,- Ви отримаєте повну картину щодо критичної ситуації, яка склалася в колоніях. Ми маємо наміри офіційно звернутися до О.Ляшка, до Кабміну, до Самооборони, Люстраційного комітету. Геть ПЕРЕВЕРТНЯ!
  +1 #10 Tanya 21 февр. 2015 г., 23:24:19
Сволочь та Носаль редкосная, маразматик и алкаш так точно подмечено Поделом ему, если бы еще Тимоху до компании кидонуть что бы людям жизнь не портили. Только вот надо еще спомнить и про КВЦ 130. Там тоже гниды редкосные, жаль сука Черник уже слинял, а то корупцыонер еще тот.Да и пос. Жовтневе надо закрыть с инспекторами крысами как Бойко и Капитоненко, марионетки и жополизы всего Департамента.Позор всей системе.
  +1 #11 Tanya 21 февр. 2015 г., 23:28:33
:-x
  +1 #12 Денис 01 окт. 2015 г., 23:48:14
Да ПИДАРАС он Галимый, В МАКОШИНО ЕГО СУКУ, ЧТОБЫ ПАРАШУ ДРАЯЛ, УПЫРЬ!!! Столько хороших парней из-за него, суки, поуходило со службы.... Желаю ему, чтобы его в тюрьме В жопу ###ли каждый день!!!!
  +1 #13 Рома 09 янв. 2016 г., 9:17:02
ВЗЯТОЧНИК Носаль отмазует от ответственности своего племяшя Яненка каторый до полусмерти избил вместе со своими корешами молодого парня в селе Ольшана.сум Обл.Правосудие должо восторжествовать.!!!!! Прошу журналистов заинтересоватся этим делом.
  +0 #14 Владимир 03 февр. 2016 г., 9:51:19
Там не лицо а рожа! Якобы и взяли Носаля на взятке, но он откупился за два миллиона гривен. А вот о Фурсе забыли наверное. Начальничек 56; говорят там тоже исполняет, жаднее человека наверное нет. А за Янчука просто не дали информации Анфисе. Молодец девчонка, слышал женскую колонию в Одессе тоже она порвала. Умничка.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби російсько-окупаційні війська зосередили основні вогневі зусилля на Маріупольському та Донецькому напрямках. Один український військовий зазнав поранень

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2018.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.