За заявою «Громадського ТБ» щодо дій Романа Скрипіна відкрито провадження

gromadske skripin

 
Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко повідомив, що заяву ГО «Громадське телебачення» щодо звинувачення колишнього очільника організації Романа Скрипіна у привласненні коштів від пожертв, що надходили на рахунок PayPal, та коштів від монетизації контенту «Громадського» на YouTube, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


Про це він сказав на засіданні ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні в Адміністрації Президента України, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ).

Як повідомив Артем Шевченко, провадження порушено за ч 1. ст. 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Він також пояснив, що заява від ГО «Громадське телебачення» надійшла місяць тому, але через несумлінне ставлення чи через завантаженість слідчий не порушив вчасно впровадження.

Як повідомлялося, 16 березня ГО «Громадське телебачення» подало заяву до Печерського районного відділу поліції у місті Києві щодо дій Романа Скрипіна. Організація заявила, що, будучи головою та маючи одноосібний доступ до деяких активів, Роман Скрипін привласнив майно, яке належить організації, а саме 38 324,08 доларів США та 215 203 євро.

На думку організації, дії колишнього керівника підпадають під статтю 190 Кримінального кодексу України та можуть кваліфікуватися як заволодіння чужим майном або придбання права на чуже майно шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство).

Заяву ГО «Громадське телебачення» було зареєстровано за № 4235. За законом, заяву про вчинення злочину поліція мала внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин. Через 72 години ГО «Громадське телебачення» подало скаргу на бездіяльність поліції до Печерського суду Києва.

6 квітня скаргу було задоволено в повному обсязі. Проте, за даними «Громадського ТБ», слідчий Олексій Тимков не виконав рішення суду.

14 квітня ГО «Громадське телебачення» подало заяву до Печерського відділу прокуратури міста Києва з вимогою змусити поліцію до виконання рішення суду.

Нагадаємо, 19 січня наглядова рада ГО «Громадське телебачення» заявила про привласнення одним з членів організації та її колишнім очільником Романом Скрипіним доменного імені hromadske.tv, а також коштів від пожертв, що надходили на рахунок PayPal, та коштів від монетизації контенту «Громадського» на YouTube. Ішлося про суму 150 тис. євро та 38 тис. доларів.

19 січня Роман Скрипін пообіцяв повернути всі гроші, зазначивши, що частину з них було використано на потреби проекту, а доменне ім’я – продати.

1 лютого голова ГО «Громадське ТБ» Наталя Гуменюк в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомила, що позитивного результату в цій справі поки що немає, з боку Романа є лише наміри про дію.

15 лютого ГО «Громадське телебачення» виключила зі своїх членів Романа Скрипіна та Сергія Гришина.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.