​На Запоріжжі припинено схему конвертації грошей для терористів «ДНР»

Прокуратурою Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації за попередньою змовою осіб), ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 2 ст. 364 зловживання владою або службовим становищем) КК України, досудове розслідування у якому доручено слідчому відділу управління Служби безпеки України в Запорізькій області.


Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передають «Конфлікти і закони».

У ході досудового розслідування встановлено, що у березні 2016 року громадянин України, перебуваючи на тимчасово непідконтрольній території проведення Антитерористичної операції, діючи умисно, вступив у злочинну змову з мешканцем м. Макіївка Донецької області з метою створення сталої схеми надання сприяння у конвертації (переведення грошових коштів із безготівкових рахунків у готівку) особам, пов’язаним із терористичною організацією «ДНР».

Підозрювані, діючи за попередньою змовою, використовуючи раніше набуті стійкі корупційні зв’язки із службовими особами та працівниками Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Запорізького відділення Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та ПАТ «Державний ощадний банк України», забезпечували взяття на облік осіб, пов’язаних з терористичною організацією «ДНР», як внутрішньо переміщених осіб із зони проведення АТО, з подальшим нарахуванням соціальних виплат (пенсій, страхових виплат щодо непрацездатності тощо) на пластикові картки ПАТ «Державний ощадний банк України».

Після виконання усіх злочинних дій зазначені особи відповідно до злочинного плану конвертували (переводили із безготівкового рахунку у готівку) кошти через систему банкоматів ПАТ «Державний ощадний банк України», розташованих на території м. Запоріжжя та Запорізької області. У подальшому грошові кошти ховалися у салоні легкових автомобілів та переправлялися на тимчасово непідконтрольну територію, у зону проведення АТО у Донецькій області, де передавались особам, пов’язаним з терористичною організацією «ДНР». Частина коштів залишалась у фігурантів, як винагорода за злочинну діяльність.

8 грудня 2016 року під час проведення спільної спецоперації співробітниками УСБУ в Запорізькій області підозрюваних затримано.

За час дії вказаної злочинної групи, у період з березня по грудень 2016 року, затримані незаконно оформили статус «внутрішньо переміщеної особи» близько 500 особам, які постійно знаходяться на тимчасово непідконтрольній території Донецької області, на суму понад 9 млн грн.

Наразі зазначеним особам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації за попередньою змовою осіб) КК України та обрано запобіжний захід тримання під вартою.

На даний час встановлюються інші члени злочинної групи.

Досудове розслідування триває.

Фото прес-служби ГПУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.