​Заява українських правозахисних організацій з вимогою повернути на доопрацювання законопроект №7163

Президенту України П.О. Порошенку
Голові Верховної Ради України А.В. Парубію
Головам фракцій Верховної Ради України
Народним депутатам України

ЗАЯВА УКРАЇНСЬКИХ ПРАВОЗАХИСНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ З ВИМОГОЮ ПОВЕРНУТИ НА ДООПРАЦЮВАННЯ ЗАКОНОПРОЕКТ № 7163

«Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях»


Українські правозахисні організації, які з самого початку агресії російської федерації проти України опікуються питаннями захисту прав людини в ході збройного конфлікту, документуванням злочинів проти людяності та воєнних злочинів на окупованих територіях та правовою допомогою жертвам конфлікту, звертаються до вас із вимогою не допустити ухвалення недосконалого законодавчого врегулювання державної політики щодо збройного конфлікту на Сході України та окупації Криму.

6 жовтня 2017 року законопроект № 7163, визначений Президентом України, як невідкладний, було прийнято Верховною Радою України в першому читанні. Текст законопроекту був направлений до профільного комітету з питань національної безпеки та оборони на доопрацювання. 17 листопада члени профільного комітету, розглянувши понад 600 поправок, затвердили оновлений текст законопроекту і направили його до Верховної Ради з рекомендацією проголосувати в цілому за законопроект у другому читанні. Станом на 27 листопада порівняльну таблицю з прийнятими поправками на офіційному порталі Верховної Ради досі не опубліковано. Вимагаємо припинити непрозорий розгляд законопроекту всупереч Регламенту ВРУ.

Загалом вітаючи ініціативу органів влади на четвертому році збройного конфлікту на території України законодавчо врегулювати питання збройної агресії рф, хочемо наголосити на важливості дотримання стандартів прав людини та норм міжнародного гуманітарного права. Законопроект має низку суттєвих недоліків, а саме:

Вибірковий загальний підхід щодо дотримання та виконання обов’язків в сфері міжнародного гуманітарного права.

Відсутність мінімальних обов’язків щодо захисту цивільного населення у небезпечних умовах згідно з міжнародними зобов’язаннями.

Відсутність загальних норм щодо захисту осіб, які належать до категорії «захищених» відповідно до Женевських конвенцій.

Відсутність процедури визначення конфлікту на сході України.

Недоцільність включення деяких норм, які не стосуються питання врегулювання конфлікту.

Недопустимість порядку визнання документів, ухвалених в т. зв. «ДНР/ЛНР».

Існування правових колізій між даним законопроектом і законодавством, на яке він містить посилання, що стосується окупованого Криму.

Аналіз вказаних недоліків додається.

Мусимо констатувати відсутність в законопроекті балансу між відстоюванням державних геополітичних інтересів та захистом цивільного населення.

На підставі викладеного та з урахуванням важливості питань, що мають бути врегульовані даним законопроектом, вимагаємо:

Повернути законопроект №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» на доопрацювання.

Залучити до обговорення та доопрацювання законопроекту № 7163 фахівців у сфері міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права представників українських неурядових організацій.

Забезпечити публічний, прозорий, відповідний чинному законодавству порядок обговорення та розгляду законопроекту № 7163.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини О. ПАВЛІЧЕНКО

Директор Харківської правозахисною групи Є. ЗАХАРОВ

Координатор Медійної ініціативи за права людини М. ТОМАК.

Най сайті Української Гельсінської спілки з прав людини також можна підписатися під цією заявою.

Джерело: Українська Гельсінська спілка з прав людини



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.