​Про що говорять обставини смерті Ірини Ноздровської?

Смерті Ірини Ноздровської передував цілий ряд подій, які наводять, начебто, лише на одну версію її вбивства – помста за справу сестри. Але заради об’єктивності розслідування і пошуку істини, варто розглядати всі можливі версії загибелі Ірини. Про це пише у своєму блозі юрист і громадський діяч Анна Маляр.


Нижче викладені запитання до слідства та аналіз інформації з відкритих джерел станом на 01.01.2018 про загибель Ірини Ноздровської.

1. Ірина неодноразово публічно заявляла про погрози, які надходили на її адресу з боку оточення засудженого Росошанського. За її повідомленням про погрози було відкрито кримінальне провадження. Чому поліцією не була проведена профілактична робота з особами, які погрожували Ноздровській? В арсеналі поліції є найпереконливіший аргумент – притягнення до кримінальної відповідальності. Але особам, які погрожували Ірині, поліція не роз’яснила – де вони можуть опинитись, якщо з голови потерпілої впаде хоч одна волосина. Така роз’яснювальна робота може бути доволі ефективною, якщо поліція працює в інтересах прав потерпілого, а не злочинців.

2. 29-го грудня, через декілька годин після зникнення Ірини, її донька звернулась до поліції. Але, з невідомих причин, поліція внесла заяву близьких до ЄРДР лише на наступний день, після чого розпочались пошуки. Таким чином, була втрачена ціла ніч. Незрозумілими залишаються обставини, за яких було знайдено тіло Ірини. Чомусь її тіло, на третій день після зникнення, знаходить не поліція, а пес місцевого жителя. Тіло, виявляється, не десь далеко в іншій області чи районі, а в селі, де проживала Ірина. Тобто там, де пошук повинен був розпочатись в першу чергу. Які заходи і методи пошуку використовувала в такому разі поліція, якщо тіло знаходять місцеві жителі доволі швидко в абсолютно передбачуваному для криміналіста місці?

3. Місце, де знайдене тіло, наштовхує на припущення, що його навмисно саме там поклали задля якнайшвидшого виявлення. Місце досить відкрите, недалеко від дороги, через слабку течію тіло далеко б не знесло. Якщо це так, і розрахунок був на якнайшвидше виявлення тіла, тоді це може бути, окрім вбивства, ще й демонстративність задля залякування інших, ще живих людей.

4. Від моменту зникнення Ірини до виявлення тіла минуло дві з половиною доби. У процесі слідства важливо встановити точний час настання смерті. Якщо смерть настала через кілька днів після зникнення, це означатиме, що Ірину викрали і залякували. Такий сценарій доволі вірогідний, адже тіло знайшли на відкритому місці, де були всі шанси знайти його раніше, якби воно там перебувало з дня зникнення. Це допоможе зрозуміти ймовірний мотив злочину. Адже, мотивом такого викрадення і подальшого вбивства могла бути не лише помста, а й, приміром, страх оприлюднення якоїсь інформації або вчинення якихось дій з боку Ірини.

5. Залишені на тілі вбитої прикраси практично виключають майновий мотив злочину та можуть говорити про впевненість злочинців у безкарності. Адже вони могли для заплутування слідства зняти прикраси, але не зробили цього. Про зухвалість та впевненість у безкарності може свідчити і той факт, що загибла активно спілкувалась зі ЗМІ, привернула до справи увагу широкої громадськості, депутатів, відомих людей. Тобто, злочинці розуміли, що вбивство такої людини стане резонансним. Але їх це не злякало. Чому? Або її життя і діяльність становили небезпеку для них, тому їх нічого не зупиняло, або злочинці впевнені, що уникнуть кримінальної відповідальності, бо в них є необхідні зв’язки.

6. Про що може свідчити час, обраний для вбивства? Шириться думка, що зловмисники завбачливо обрали передноворічні дні з розрахунку на інформаційну тишу та бездіяльність правоохоронців. Така версія вбачається хибною, оскільки діяльність Ірини та справа загибелі її сестри вже давно були публічними і за справою стежили провідні телеканали країни. Будь-які події у справі викликали б резонанс навіть у святкові дні. Тому більш вірогідним є зв’язок між датою зникнення і рішенням апеляційного суду, за яким до Росошанського не застосували амністію. Але такий збіг не варто одразу тлумачити, як доказ причетності Росошанського чи його оточення до вбивства. Адже новий розгляд справи, на який вона була направлена апеляційним судом, може пролити світло не лише на злочинні дії Росошанського. Можливо, Ірина зібрала докази фальшування експертизи на вміст наркотичних речовин у крові, про яке вона неодноразово заявляла у ЗМІ. А, може, це просто збіг – до завершення слідства не можна виключати нічого.

7. Злочин, ймовірно, вчиняла особа/особи, яка має певний кримінальний досвід або відповідні навички і знання. Злочинці завбачливо позбулись одягу загиблої через наявність на ньому слідів крові та інших доказів. Труп скинули у воду, а кожна година перебування трупа у воді ускладнює подальшу експертизу.

8. Важливо одразу зауважити, що чимало ознак та обставин смерті свідчать на користь насильницької смерті, а не самогубства чи нещасного випадку. Падіння з мосту в водойму – мало поширений спосіб зводити рахунки з життям. Але, навіть у разі прийняття такого рішення, місце, де було знайдено тіло Ірини, – не годиться для таких цілей. Тіло знайдене без одягу, що теж не характерно для самогубства у такий спосіб. Крім того, Ірина за кілька хвилин до зникнення розмовляла з мамою по телефону в нормальному психологічному стані. Версія з нещасним випадком та ДТП також неспроможна через відсутність одягу та характерних для ДТП ушкоджень на тілі.

Ірина Ноздровська. Фото зі сторінки ФБ Ann Molchanova



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.