​Майно двох ТЕЦ, причетних до корупційної схеми, арештовано та передано в управління АРМА

За клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро України, поданим в рамках розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння понад 300 млн куб. м. природного газу НАК «Нафтогаз України», Солом’янський районний суд м. Києва наклав арешт на цілісні майнові комплекси «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ». Відповідно до рішення суду, ці два об’єкти передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Такі заходи унеможливлюють подальше розкрадання газу та є унікальним прикладом ефективної співпраці НАБУ та АРМА.


Про це під час брифінгу 2 серпня 2018 року повідомили Директор НАБУ Артем Ситник та Голова АРМА Антон Янчук, повідомляє прес-служба НАБУ.

«Впродовж 2013-2015 років «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» отримували природний газ за пільговими цінами від НАК «Нафтогаз України» ніби для постачання тепла населенню. Але отримували в обсягах, які вдесятеро перевищували реальні потреби конкретних населених пунктів. В результаті цього державним інтересам в особі НАК «Нафтогаз України» завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн», — поінформував про суть корупційної схеми Артем Ситник.

За його словами, щорічна реальна потреба газу для західноукраїнських міст Новий Розділ та Новояворівськ становить 10-12 млн куб.м. Однак кожна з ТЕЦ запитували в НАК «Нафтогаз України» по 40-70 млн куб. метрів газу — нібито для виробництва тепла для населення. Надлишковий газ, отриманий за пільговою ціною, ТЕЦ використовували для вироблення електроенергії, яку ДП «Енергоринок» був змушений закуповувати за «ринковою» собівартістю газу. За період дії схеми (2013-2015 роки), за даними слідства, за поставлену електрику дві ТЕЦ отримали 2,6 млрд грн, тоді як її собівартість фактично становила 1,2 млрд грн. У подальшому, як з’ясували детективи, отримані кошти під різними приводами виводили на компанії, підконтрольні власникам ТЕЦ. Однією з таких компаній, як встановило слідство, була корпорація «КРТ». Її бенефіціарами та одночасно власниками двох згаданих ТЕЦ, як встановило слідство, є народні депутати.

«Проведено низку слідчих дій і зараз розслідування перебуває на фінішній прямій. Незважаючи на це, корупційна схема продовжує діяти. Більше того, під час розслідування ми побачили не одну подібну схему. Оскільки компанії, які закуповують газ, на власний розсуд ставлять об’єм газу, який буде отриманий від НАК «Нафтогаз». Як вони розпоряджають цим газом, ніхто не контролює. Жодного органу, який би контролював достовірні закупки «пільгового» газу в Україні немає. Це — та умова, яка сприяє корупційній схемі, а для її усунення нічого не зроблено. Тому я звернувся з листом на адресу Прем’єр-міністра України щодо порушення питання усунення цього ризику на рівні Уряду», — наголосив Директор НАБУ.

Позицію Артема Ситника з цього приводу підтримав Антон Янчук.

«У даному кейсі ні НАБУ, ні АРМА не може повністю самостійно закрити всі необхідні питання. Тому нам необхідна синергія всіх зацікавлених фахових органів, які як реалізують, так і формують правила гри на енергетичному ринку», — підкреслив керівник АРМА.

Щодо подальшої долі двох арештованих майнових комплексів ТЕЦ Антон Янчук повідомив наступне: «АРМА проаналізувало ці активи та судові рішення стосовно їхнього арешту. Наразі ми дійшли висновку про те, що рішення є якісними та абсолютно придатними до виконання. Проведено первинний аналіз економічної складової діяльності цих двох підприємств. У результаті попередньо ми дійшли висновків про те, що вона може бути економічно ефективною. Йдеться не тільки про мінімальні показники (на рівні збереження економічної вартості активів і припинення обставин, про які зазначає слідство), а й навіть отримання доходу, тобто наповнення державного бюджету».

За його словами, права управління АРМА на ці два підприємства вже зареєстровано. Розпочаті консультації з зацікавленими фаховими органами. Найближчим часом АРМА розпочне відбір управителя для цих об’єктів.

Відео брифінгу



Інфографіка у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/41996344270/in/dateposted/

Фото у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/albums/72157669708556767

Фото nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.