​НАБУ затримало підозрюваного у «справі Мартиненка»

11 жовтня 2018 року в м. Києві детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали особу, ймовірно причетну до заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» в сумі 6,4 млн євро. Затриманий із листопада 2017 року перебував у розшуку, повідомляє прес-служба НАБУ.


Дії підозрюваного кваліфікуються за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Пособництво у заволодінні організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»). Вказаній особі повідомлено про підозру та оголошено у розшук у листопаді 2017 року.

За даними слідства, підозрюваний особисто, за вказівкою колишнього народного депутата України, екс-голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, виступав представником компанії «BRADCREST INVESTMENTS S.A.» (Панамська Республіка). У банківських установах Швейцарії він відкривав розрахункові рахунки цієї компанії для того, щоб на них надходили кошти («відкати») від чеської компанії «SKODA JS a.s.». У подальшому таким чином на рахунки панамської компанії надійшло 6,4 млн євро. За даними детективів, підозрюваний особисто домовлявся з представниками чеської компанії «SKODA JS a.s.» щодо розмірів перерахувань «відкатів».

Крім того, як встановило слідство, підозрюваний відкрив ще низку розрахункових рахунків компаній, бенефіціарним власником яких був екс-народний депутат, в європейських банківських установах. Із використанням цих рахунків здійснювалася подальша легалізація (відмивання) коштів, одержаних злочинних шляхом.

Нагадуємо, у грудні 2015 року детективи НАБУ розпочали розслідування двох кримінальних проваджень — за фактом заволодіння коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» в розмірі 6,4 млн євро та за фактом заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США. Як з’ясувало слідство ,організатором обох корупційних схем є екс-народний депутат України. У листопаді 2017 року процесуальний керівник — прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — прийняв рішення про об’єднання двох зазначених кримінальних проваджень в одну.

22 травня 2018 року обвинувальний акт стосовно шести осіб, задіяних у «справі Мартиненка», скеровано до суду. Стосовно однієї особи триває досудове розслідування, троє перебувають у розшуку.

Перебіг розслідування «справи Мартиненка» детально описаний у мультимедійній статті НАБУ.

Микола Мартиненко. Фото з відеоролика Радіо Свобода



Коментарі

  +0 #1 Микола 16 окт. 2018 г., 17:58:07
Затриманий? хах, якщо мова йде про Скаленка, то він сам добровільно в САП - є навіть відео. Схоже, зовсім кепські справи в детективів, раз вони вдаються до таких примітивних маніпуляцій. не можуть же вони визнати, що доказів за стільки років так і не назбирали...

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.