​У столиці постане перед судом група аферистів, котрі спеціалізувалися на шахрайствах з нерухомістю

Семеро зловмисників впродовж майже чотирьох років ошукували довірливих громадян, продаючи їм незаконно привласнені квартири. Сума завданих збитків сягає кілька мільйонів гривень. Столичні слідчі завершили розслідування та скерували матеріали проваджень до суду, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


Аферисти «працювали» на території столиці з 2015 року. Діяли зловмисники за чітко прописаним планом.

«Для кожного учасника організованої групи були чітко прописані ролі: в залежності від ситуації, вони могли прикидатися власниками житла, покупцями чи брокерами. Вводячи людей в оману, за допомогою так званих «чорних» нотаріусів, переоформляли документи на себе, а потім ще декілька разів ніби перепродавали квартиру один одному. І аж після цих маніпуляцій насправді виставляли помешкання на продаж. Доброчесні покупці навіть і гадки не мали, що у придбаних ними квартирах є законні власники», - розповів начальник поліції Києва Андрій Крищенко.

Відомо, що дехто із фігурантів були раніше судимі за шахрайство та злочини, пов'язані з наркотиками. Столичні поліцейські вже затримували їх та повідомляли про підозри за скоєння шахрайських дій у сфері нерухомості.

«Організатором злочинного угрупування є 40-річний киянин, який впродовж останніх декількох років неодноразово затримувався правоохоронцями за скоєння афер, пов’язаних із придбанням житла. Але законодавство щоразу давало йому можливість виходити під заставу. Зловмисник сплачував встановлену судом суму, виходив на волю та продовжував свою незаконну діяльність», - зазначив начальник поліції Києва.

Організатор певний час переховувався від слідства, однак у травні цього року столичні поліцейські затримали його та доставили до суду, де йому обрали запобіжний захід: тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 8 мільйонів гривень.

Слідчі столичної поліції повідомили фігурантам про підозри у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 2 ст.15, ч. 4 ст.190 (Шахрайство та замах на шахрайство), ч. 3 ст. 28, ч. 3 ч. 358 та ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України.

Наразі досудове розслідування завершено та обвинувальний акт передано до Шевченківського районного суду. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.