Лісоводи відповідатимуть за 6,5 мільйонів гривень на знищення степу

lisoviki

 
Державна фінансова інспекція викрила в 9 областях лісові господарства, що саджали ліс на території степу без необхідних для цього документів. Загальна сума завданих збитків - понад 6,5 млн грн. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.


Інформацію про випадки свавілля лісників установі надав Національний екологічний центр України, який вже кілька років стежить за порушеннями на місцях й вимагає вжити заходів. За нашими даними, лісові насадження неодноразово створювали на цінних степових ділянках, навіть не оформивши їх як власність лісових господарств. Такі дії лісників, що апелюють до ідей збільшення лісистості, - насправді нецільове використання бюджетних коштів, що є ознакою корупції.

Підприємства Держлісагенства, що фігурують у цій історії, за висновком Держфінінспекції, порушили Лісовий та Земельний кодекси, Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», Порядок складання, розгляду та затвердження основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ та Порядок використання коштів державного бюджету, виділених на залісення земельних ділянок.

«Це лише початок. На черзі - порушення проти відповідних осіб кримінальних справ», - запевнив заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Степ - ландшафт, який у Європі визнають як такий, що на межі зникнення. В Україні у своєму первозданному вигляді він зберігся менш, як на 3% території. Степові чорноземи нині майже повністю розорані з сільськогосподарських міркувань. Кожен третій вид рослин чи тварин, занесений до Червоної книги, - степовий. З 2007 року в Україні діє громадська кампанія «Збережемо українські степи!».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.