mogno vse

ВАСУ просить врахувати свої зауваження і пропозиції до законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя

vasu zmini konstitutsii

 
Вищий адміністративний суд України вважає, що окремі положення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (реєстр. № 3524 від 25.11.2015) можуть загрожувати незалежності системи адміністративної юстиції, а це, у свою чергу, призведе до порушення конституційних прав і свобод громадян, інтересів юридичних осіб.


ВАСУ також звертає увагу, що при підготовці законопроекту залишено поза увагою рекомендації, які 23 жовтня 2015 року затвердила Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія), відповідно до яких запропоновано адміністративні суди виділити в автономну судову систему. Запровадження адміністративного судочинства є свідченням розвитку демократичної, правової держави відповідно до європейських стандартів і гарантією права особи на справедливий суд.

Крім того, у законопроект закладено норми, які можуть звузити право громадян на вільний вибір захисника своїх порушених прав, свобод та законних інтересів, установити адвокатську монополію на представництво інтересів фізичних та юридичних осіб у судах.

У зв’язку з цим Вищий адміністративний суд України надіслав Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману, Голові Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслану Князевичу та народним депутатам України висновок до проекту Закону із своїми зауваженнями та пропозиціями для врахування їх під час розгляду законопроекту Комітетом.

Додаток: Висновок на 8 арк.

Джерело: vasu.gov.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Біля селища Соснівка місцеві шахтарі вийшли на блокування руху потягів, які перевозять в Україну російське вугілля, яке, крім торгівлі на крові, позбавляє їх роботи у своїх шахтах

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.