Юлія Тимошенко вимагає закриття кримінальної справи щодо ЄЕСУ

eesu

 
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вимагає від Київського районного суду Харкова закрити кримінальну справу, порушену проти неї щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України", та припинити політичні репресії, повідомляє tymoshenko.ua. 


"Юлія Тимошенко зафіксувала дуже чітко, що вона вважає розгляд цієї справи продовженням політичних репресій. По-друге, Юлія Тимошенко вимагає розглянути її клопотання про закриття цієї кримінальної справи, яка уже закривалася Генеральною прокуратурою і законність закриття перевірялася Верховним судом. Ми будемо піднімати це і лише це питання, не торкаючись нічого іншого", - повідомив її захисник Сергій Власенко. 

За його словами, цю позицію Юлія Тимошенко виклала письмово під час передачі їй повістки про виклик 18 грудня на чергове засідання Київського райсуду Харкова з розгляду справи щодо діяльності компанії "ЄЕСУ". "Сьогодні Юлії Тимошенко було передано повістку про виклик до суду. Вона надала письмову відповідь, зробила письмову відмітку на цій повістці", - уточнив він. Юлія Тимошенко, за словами захисника, також констатувала, що перебуває на стаціонарному лікуванні в ЦКЛ № 5 "Укрзалізниці". 

"У суду є всі юридичні підстави, не надаючи оцінку матеріалам справи, не порушуючи права змагальності, оскільки клопотання прокуратури на цій стадії розглядалися і неодноразово, закрити провадження у справі, про що винести відповідну постанову. Якщо цього не буде зроблено завтра, якщо суддя Садовський знову зачитає заздалегідь підготовлене рішення, це буде означати, що політичні репресії в Україні продовжуються", - переконаний Сергій Власенко. 

Як відомо, Київський районний суд Харкова на минулому засіданні 23 листопада всупереч рішенню Верховного суду України відмовився закрити справу проти Юлії Тимошенко за відсутності складу злочину та переніс на 18 грудня своє засідання через відсутність на процесі екс-прем'єр-міністра та її захисника Євгенії Тимошенко. 

Нагадаємо, в 2001-2003 роках Генеральна прокуратура порушила низку кримінальних справ проти посадових осіб, пов'язаних з ЄЕСУ, в тому числі проти Юлії Тимошенко. У 2004 і 2005 роках ці справи були закриті рішеннями судів і постановами ГПУ. 

11 листопада 2005 року Верховний суд України на спільному засіданні двох палат – судової палати у кримінальних справах та військової судової колегії – виніс ухвалу про законність рішень суду про закриття всіх кримінальних справ стосовно Юлії Тимошенко. 

Попри це 12 жовтня 2011 року Служба безпеки України порушила стосовно Юлії Тимошенко кримінальну справу. Екс-прем'єрові інкримінуються "усні вказівки, які вона надавала у 1997 році керівництву корпорації "ЄЕСУ" щодо заповнення і подання до податкової служби декларацій на повернення податку на додану вартість". 

Захист Юлії Тимошенко в листопаді 2011 року оскаржив в судовому порядку постанову про порушення кримінальної справи, проте Шевченківський районний суд Києва в грудні 2011 року відмовився задовольнити відповідний позов.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.