Лісники віддаляють інтеграцію України і ЄС

chinovnik

 
Екологи вийшли на стежку війни з Чечельницьким держлісгоспом та Вінницьким обласним управлінням лісового господарства. Причиною стало саботування ними створення національного природного парку «Кармелюкове Поділля» - єдиного нацпарку Вінничини, що охороняє унікальні лісові масиви Чечельницького та Тростянецького районів Вінничини.


Це віддаляє інтеграцію України і ЄС, оскільки є спробою зірвати Національний план дій з охорони довкілля, виконання якого є необхідною передумовою для Європи.

Національний парк створений 2009 року указом Президента України №1057/2009 на площі 20203,4 га, з яких 16518 га землі підлягає вилученню у лісгоспу і передачі парку у постійне користування. Але з самого початку своєї діяльності парк зіткнувся з опором лісників, які відмовлялися передати ліс та припинити вирубку, натомість почали інтенсивні рубки цінних ділянок, що мають охоронятися парком.

За словами директора парку Віталія Дмитровича Зленка, лісівники, розуміючи невідворотність передачі земель національному парку і поспішаючи спиляти за короткий час якомога більше лісу, припускаються системних порушень при проведенні лісогосподарських заходів.

7 лютого лісівниками була скликана нарада за участі очільника Вінницької облради Сергія Татусяка, на якій було прийняте рішення звернутись до Президента України та Кабінету міністрів з проханням вирішити земельний спір на користь лісгоспу.

Екологічна громадськість вважає таке рішення неприпустимим, адже це є прямим саботажем Національного плану дій з охорони довкілля, згідно якого до 2015 року 10% нашої країни має займати природно-заповідний фонд. Нині ця цифра складає 4%, а на Вінничині – лише 1%, що значно нижче необхідного показника. Тому спроба ліквідувати національний парк не просто загрожує природі Подільського краю, а і реалізації вищезгаданого національного плану.

В зв’язку з цим, екологи готують звернення до вищих державних органів з метою ліквідувати Чечельницький лісгосп, його залишки приєднати до національного парку і покарати всіх посадових осіб, причетних до саботажу створення нацпарку, повідомляє прес-служба НЕЦУ.



Коментарі

  +0 #1 Василь 12 февр. 2013 г., 14:18:53
Я прекрасно розумію лісників. За час їх безконтрольної роботи, лісом торгувалось непогано. Про це свідчать розкішні особняки, квартири в Києві і Одесі для дітей, навчання дітей в престижних вузах. А коштовні і дорогі вбрання і прикраси на їх жінках і дочках, дорогі іномарки... І все це, звичайно. не на скромну зарплату. А ще, напевно відстьогували частину органам влади, щоб закривала очі на їх свавілля. Спочатку хотіли спихнути вирубані ділянки адміністрації "Кармелюкове Поділля", але ті перевірили і побачили, що ділянки їм хочуть спихнути без вікових дерев і підняли питання. То тепер лісівники вже згодні і повернути собі назщад залишки лісу. Ще якийсь рік-два потургують. Головне, що місцеві ЛІСІВНИКИ знаходять повне "розуміння" з органами місцевої влади... невже рука руку миє?..

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.