​У Польщі відкрили Платформу дій Україна-НАТО щодо гібридних загроз

Формально діяльність Платформи дій Україна-НАТО щодо гібридних загроз відкрито на початку липня в Києві. Семінар у Варшаві є першою практичною дією цієї ініціативи. На зустріч прибуло понад сто експертів з Польщі, України та інших союзницьких і партнерських держав. Організатором семінару є Бюро національної безпеки та Міністерство закордонних справ Польщі, повідомляє «Польське радіо».


Створення Платформи дій Україна-НАТО в справі гібридних загроз є одним з головних елементів плану допомоги Україні, схваленого торік на саміті Північноатлантичного альянсу у Варшаві.

Як зазначив глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох, створення Платформи дій Україна-НАТО в справі гібридних загроз є доказом, що Польща активно підтримує Україну і заодно реалізує політику Північноатлантичного альянсу. За його словами, ця платформа є місцем співпраці і діалогу. Очільник Бюро національної безпеки Польщі наголосив, що Україна має чималий досвід у сфері гібридної війни, «власне, в усіх аспектах, від інформаційної війни, кібератак, маніпулювання суспільними настроями, через безпосередні акти терору та військової агресії». Павел Сольох додав, що досвід українських партнерів є драматичним і в якомусь сенсі унікальним, і НАТО хоче ним скористатися, а також ділитися своїми знаннями в цій сфері.

У семінарі у Варшаві взяв участь заступник генерального секретаря НАТО з політичних питань Джеймс Аппатурай та представники України, зокрема заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко, який зазначив, що за час конфлікту з росією Україна заплатила дуже високу ціну у вигляді тисяч жертв. Як він пояснив, «гібридні дії охоплюють комплексне використання різних інструментів: військових, економічних, суспільних, кібернетичних та інформаційних. Всі ці засоби керуються з одного центру і направлені на поширення сумнівів щодо ставлення держави чи суспільства до спротиву відносно цієї агресії».

Натомість, присутній на зустрічі у Варшаві депутат, радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко зазначив, що росія продовжує свої дії, а також звернув увагу на жахливий терористичний акт, що стався напередодні в Києві (в якому постраждав, зокрема, депутат Ігор Мосійчук – ред.). «Терористичні акти проти українців є одним з головних елементів гібридної війни, і залякування, і постійні непевності і тривоги», – сказав Антон Геращенко.

Глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох повідомив, що на зустрічі обговорено дії, які могла б здійснювати Польща як непостійний член Ради Безпеки ООН. «Це питання ймовірного розміщення військ ООН на територіях, де триває російська агресія у Східній Україні», – сказав Павел Сольох.

Глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох (праворуч) і заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко (ліворуч). Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.