​22 відсотки працівників з України хоче переїхати до Польщі на постійно

22% анкетованих працівників з України хоче переїхати до Польщі на постійно, а 26% - жити там впродовж декількох років. Про це йдеться у найсвіжішому дослідженні на замовлення польської компанії EWL, яка займається пошуком робочих рук на Сході, повідомляє Польське радіо.


Підстава для переїзду українців до Польщі не змінюється – це більша оплата праці, ніж в Україні. Понад 22% українських респондентів можуть емігрувати через поганий розвиток ситуації у своїй країні, а ще 18% - у зв’язку з можливістю професійного розвитку в Польщі, йдеться у дослідженні «Українці на польському ринку праці – досвід, виклики та перспективи».

У доповіді звернено увагу на те, що трудова еміграція з України до Польщі є короткостроковою. Щодругий респондент хоче працювати у Польщі від 3 до 6 місяців. «Водночас майже одна третя українців має намір працювати у цій країні до 3 місяців. Тільки 5% українців буде працювати у Польщі понад один рік. Середній запланований період заробітків опитаних становить 5,9 місяців», - говориться у документі.

Проблемою для українців, котрі працюють у Польщі, є адаптація. Майже 46% з них сподівається на допомогу від польської влади з цього питання, а 59% має надію на підтримку агентств з тимчасового працевлаштування.

«Цікаво те, що більше українців, котрі працюють у Польщі, зацікавлені організацією державою курсів вивчення польської мови, ніж лібералізацією правил зайнятості іноземці. Усе це свідчить про важливість питання опрацювання у Польщі нової міграційної політики», - стверджується у доповіді.

Попри популярність Польщі, як напрямку трудової еміграції для більшості опитаних, українці розглядають можливість роботи в інших державах. Найбільше їх приваблює робота в Німеччині – 27%. На другому місці – Чехія (21%), а на третьому – Італія, де хоче працювати щодвадцятий українець.

74% опитаних респондентів стверджує, що вони не працюватимуть у Польщі нелегально. Незаконно працювали 26% анкетованих. 23% зізналися, що погодяться на роботу без угоди, якщо завдяки цьому вони отримуватимуть більшу зарплатню. У свою чергу, 42% ствердило, що ніколи не погодиться на пропозицію незаконної праці.

Відповідно до дослідження, понад 70% українських працівників у Польщі не зіткнулося з нечесністю польських роботодавців. Водночас 29% анкетованих заявило, що мало довід з нечесним ставленням.

Більшість українців сподівається отримуватиме мінімальну погодинну ставку під час заробітків у Польщі, або навіть й меншу оплату праці. 41% чекає на 9-11 злотих нетто за годину. Мінімальна погодинна ставка у Польщі в 2018 році становить 13,70 злотих брутто, тобто 9,97 злотих нетто.

Президент компанії EWL Анджей Коркус підкреслив, що минули вже ті часи, коли громадяни України «хапалися за першу-ліпшу нагоду», аби знайти роботу у Польщі. «За результатами дослідження, українці мають широкий вибір пропозицій праці та посад, а під час здійснення вибору вони керуються, передусім, сумою зарплатні та рекомендаціями знайомих», - звернув він увагу.

На розвиток польського ринку праці вплинув також запуск безвізового руху між Україною та Євросоюзом. «Понад одна четверта наших респондентів прибула до Польщі на заробітки на підставі біометричних паспортів. Відсутність необхідності одержання візи дуже зменшує час виконання усіх формальностей, пов’язаних із працевлаштуванням іноземців», - зазначив Коркус.

Щоб більше заробити, українці готові працювати у Польщі понаднормово. Щодругий опитаний воліє працювати від 10 до 12 годин на добу, а 37% - від 8 до 10 годин. Громадяни України готові працювати у Польщі також протягом вихідних днів: майже 50% - впродовж 6 днів на тиждень, а 8% - навіть 7 днів на тиждень.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.