Опозиція оскаржила у суді голосування за мовний законопроект

oskargennya

 
Опозиція оскаржила у Вищому адміністративному суді України результати голосування за «мовний» законопроект Колесніченка-Ківалова. Про це на брифінгу повідомив народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Степан Курпіль.


«Ми підготували позовну заяву до Верховної Ради, де вимагаємо визнати результати голосування недійсними та заборонити профільному комітету готувати цей законопроект до другого читання», - сказав він.

Степан Курпіль наголосив, що було грубо порушено Регламент Верховної Ради, оскільки за законопроект голосували «мертві душі».

«Ми не повинні чекати фальсифікації у другому читанні. Саме тому ми подаємо позов сьогодні», - додав він.

У свою чергу народний депутат Юрій Одарченко зазначив, що рішення про прийняття проекту закону України «Про засади державної мовної політики» за основу з дорученням головному комітету підготувати його до розгляду у другому читанні є протиправним, оскільки суперечить Конституції та Законам України.

«Дані поіменного голосування свідчать про те, що у голосуванні взяли участь менше, як 226 народних депутатів України, а отже рішення Верховною Радою України прийнято не було», - наголосив Одарченко.

«Відповідно до офіційних даних Апарату Верховної Ради України, деякі депутати були відсутні у залі, деякі не голосували за закон, але їх голоси були враховані «за» при підрахунку. За перевіреною інформацією, кількість депутатів, які віддали свої голоси «за» прийняття законопроекту у першому читанні, менша на 62 депутати і становить 172 голоси. Загальна кількість депутатів, котрі взяли участь у голосуванні, складає всього 186 осіб», - заявив Юрій Одарченко.

Депутати вимагають визнати протиправними дії Верховної Ради України щодо прийняття за основу проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073) з дорученням головному комітету підготувати його до другого читання. А також зобов’язати Верховну Раду внести до протоколу ранкового пленарного засідання 05.06.2012 року запис про відхилення проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073).

Народні депутати також зазначили, що якщо суд ухвалить рішення на користь Верховної Ради, то вони мають намір звертатися до Європейського суду з прав людини, повідомляє byut.com.ua.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха различными средствами нападения и в прошедшую ночь применил 13 ударных «шахедов»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.