Правозахисники: зміни до закону № 3879 ухвалено з порушенням законодавства. То чи визнавати його ухвалення нам?

porushennya reglament

 

16.01.2014 Верховна Рада України ухвалила «за основу і в цілому» законопроект про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№ 3879). Парламент приймав таке рішення з порушенням Регламенту: законопроект був зареєстрований лише 14 січня 2014, не відбулося належного обговорення проекту, було знехтувано процедурою 2-го читання, голосування відбувалося у «експрес-режимі».

Сам законопроект порушує низку основоположних громадянських прав, гарантованих Конституцією України та Конвенцією із захисту громадянських прав та основоположних свобод, зокрема, права на мирні зібрання, права на справедливий суд, права на асоціації, суттєво обмежує журналістську діяльність.

Так, названий законопроект суттєво збільшує відповідальність за «порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій» (ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), окремо наголошуючи, що така відповідальність має наступати за зібрання біля державних та комунальних установ. Але 2013-го року Європейський суд з прав людини ухвалив два рішення (які, згідно українського законодавства, є джерелом права і обов’язкові для виконання в Україні) щодо порушення свободи зібрань в Україні: «Верєнцов проти України» та «Шмушкович проти України». У цих рішеннях чітко вказано, що, оскільки в Україні не існує спеціального закону про зібрання, який би встановлював «порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій», то ст. 185-1 КУпАП не може застосовуватись.

Окрім того, свобода зібрань громадян саме біля державних та комунальних установ є одним з найважливіших аспектів громадянських прав. Адже саме ці установи є найчастіше адресатом звернень, пропозицій та вимог громадян.

Ще одна новація, яку запроваджує законопроект – встановлення відповідальності громадян за участь у зібраннях в шоломі чи масці. Таке положення порушує основоположний принцип презумпції невинуватості. Адже таким чином людина, яка хоче убезпечити себе від репресій за участь у зібранні, оголошується «правопорушником» апріорі, навіть якщо вона не порушувала громадський порядок чи якісь норми українських законів.

Це – лише невеличка частина норм законопроекту, які стосуються порушень свободи зібрань. Але геть усі норми ухваленого сьогодні законопроекту спрямовані виключно на те, аби дати силовим органам інструменти для репресій проти учасників протестів.

У зв’язку з тим, що законопроект про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№ 3879) ухвалений з порушенням Регламенту Верховної Ради та без обговорення як у середовищі депутатів, так і без консультацій з громадськими та правозахисними організаціями;

порушує основоположні права та свободи українських громадян, гарантовані Конституцією України та Конвенцією із захисту громадянських прав та основоположних свобод,

Всеукраїнське громадське об’єднання Інститут Республіка вимагає від президента України в. януковича не підписувати закон про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян.

Прес-служба Всеукраїнського громадського об’єднання Інститут Республіка

 



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.