Порошенко хоче позбавити Раду можливості висловлювати недовіру генпрокурору

plenar zasidan

 
Президент України Петро Порошенко в переданому до Верховної Ради проекті змін до Конституції пропонує унеможливити парламенту висловлювати недовіру Генеральному прокуророві, що спричиняє його відставку. Про це повідомляє Інтерфакс-України, передають «Конфлікти і закони».


Статтю 85 Конституції пропонується змінити, позбавивши Верховну Раду можливості висловлювати недовіру генпрокуророві. Таким чином, пропонується встановити процедуру призначення і звільнення генпрокурора президентом за згоди Верховної Ради.

«Термін повноважень генерального прокурора 6 років. Одна й та сама особа не може обіймати посаду генпрокурора 2 терміни поспіль», - сказано в проекті закону.

Крім того, в цьому документі пропонується позбавити прокуратуру функцій загального нагляду. Президент пропонує виключити в чинній Конституції розділ 7 «Прокуратура», а функції органів прокуратури викласти у ст. 131-1, у якій визначити, що прокуратура здійснює функції публічного звинувачення в суді, організацію та процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, представництво інтересів держави в суді у виняткових випадках.

Текст документа оприлюднено на сайті Верховної Ради.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.