Ранкове засідання Верховної Ради України 20 квітня 2016 року

20vr 04

 
Для участі у пленарному засіданні зареєструвалося 308 народних депутатів. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, привернув увагу до питання організації роботи Верховної Ради.


«Дуже багато рішень, які стосуються безпеки і оборони, підтримки нашої армії , які стосуються реформ, декомунізації ми не можемо приймати тому, що в сесійному залі недостатньо народних депутатів. Я роблю все можливе для того, щоб був дотриманий регламент. Я відчайдушно роблю все можливе, щоб у залі не було неперсональних голосувань. Але я хочу звернутися й до вас, шановні колеги. Чому ставилися сигнальні голосування. Тому що депутатів не було в залі. Тому, що дуже часто закликаючи до дотримання регламенту, депутати, які до цього закликають, потім зникають із залу, і ми не можемо приймати рішень.

Ми повинні думати не про політичний інтерес, а про державний інтерес. А державний інтерес полягає в тому, щоб Верховна Рада стала ефективним органом управління в Україні. А для того Верховна Рада повинна бути здатною приймати рішення», - зазначив він.

А.Парубій також зазначив, що Верховна Рада має найнижчий рейтинг довіри серед усіх інших органів влади. «Це проблема не головуючого і не президії. Це проблема усіх членів парламенту. Тому я хочу закликати народних депутатів так само відчайдушно як ми боремося за дотримання регламенту, так само відчайдушно боротися за те, щоб депутати ходили на роботу», - наголосив він.

Головуючий висловив сподівання, що народні депутати спільно доб'ються того, щоб парламент працював за процедурою і щоб парламент був працездатним, ефективним, дієвим органом в українській владі.

Народні депутати виступили з заявами, повідомленнями, пропозиціями і почали розгляд питань порядку денного.

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Законодавчим актом уточнено сферу застосування та удосконалено окремі положення передачі гуртожитків у власність територіальних громад та забезпечено реалізацію житлових прав законними мешканцями гуртожитків.

Законом викладено преамбулу Закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» в редакції, згідно з якою:

«Цей Закон регулює правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо особливостей забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час на законних підставах мешкають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, жилі приміщення в яких після передачі гуртожитків у власність територіальних громад можуть бути приватизовані відповідно до закону».

Законом також встановлено, що «сфера дії цього Закону поширюється на громадян та членів їхніх сімей, які не мають власного житла, перебувають (перебували) у трудових (службових) правовідносинах з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, тривалий час на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, та фактично проживають у них та які не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду».

Сфера дії цього Закону поширюється на гуртожитки, що є об'єктами права державної та комунальної власності, крім гуртожитків, що перебувають у господарському віданні чи в оперативному управлінні військових частин, закладів, установ та організацій Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту, Міністерства внутрішніх справ України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, системи цивільного захисту (крім тих, що знаходяться поза межами військових частин, закладів, установ, організацій), державних навчальних закладів (крім тих, яким надано статус гуртожитків сімейного типу, та призначених для проживання сімей викладачів і працівників), Національної академії наук України (крім тих, яким надано статус гуртожитків сімейного типу, та призначених для проживання сімей).

Дія цього Закону не поширюється на гуртожитки, побудовані або придбані за радянських часів приватними або колективними власниками за власні або залучені кошти (крім гуртожитків, що було включено до статутних капіталів організацій, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, у тому числі і тих, що у подальшому були передані до статутних капіталів інших юридичних осіб або відчужені  в інший спосіб).

Цим Законом також встановлено особливості використання земельних ділянок, необхідних для утримання та експлуатації гуртожитків, на які поширюється дія цього Закону, та їх прибудинкових територій.

Законом встановлено, що гуртожитки державної форми власності передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону на безкомпенсаційній основі.

Гуртожитки, включені до статутних капіталів товариств, передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону в один із таких способів:

1) на безкомпенсаційній основі всі гуртожитки передаються:

а) за згодою власника гуртожитку - за його рішенням;

б) без згоди власника гуртожитку - за рішенням суду;

2) на частково-компенсаційній основі всі гуртожитки передаються:

а) на договірних засадах з виплатою компенсації у розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті, – за рішенням власника гуртожитку та  рішенням відповідної місцевої ради;

б) відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, у розмірі, меншому за розмір, визначений відповідно до частини четвертої цієї статті, – за рішенням суду за позовом місцевої ради;

3) на компенсаційній основі, за умови попередньої повної компенсації в розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті, гуртожитки передаються:

а) за згодою місцевої ради - за рішенням відповідної місцевої ради за поданням власника гуртожитку;

б) без згоди місцевої ради - за рішенням суду за позовом власника гуртожитку.

Законом внесено відповідні зміни до Житлового кодексу Української РСР 1983р., Цивільного кодексу, законів «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», «Про заставу».

Законопроект зареєстровано за №1076.

Призначено позачергові місцеві вибори. Ухвалено відповідні постанови, проекти яких зареєстровано за №№4181-4181/21, окрім проекту Постанови №4181/17, розгляд якого відкладено. Згідно з постановами, позачергові місцеві вибори у зазначених населених пунктах призначено на неділю, 26 червня 2016 року.

Народні депутати обговорили проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо усунення дискримінаційного ставлення до громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї)» №3281 і проект Постанови «Про  рекомендації парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров'я в Україні» № 4406.

Рішення щодо обговорених питань буде прийнято на наступних пленарних засіданнях.

Головуючий оголосив про входження народного депутата Сергія Ківалова до складу депутатської фракції «Опозиційний блок».

А.Парубій закрив пленарне засідання, повідомляє Інформаційне управління ВР України.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.