Влада анексованого Криму перетворила заповідники на місця масового відпочинку

zapovedniki krima

 
У Криму на момент анексії знаходилося 6 з 19 природних заповідників України, що є найбільш цінними категоріями природно-заповідного фонду. Протягом останнього року неодноразово лунали тривожні повідомлення про долю окремих заповідників. Тепер стало відомо, що всі вони в тій чи іншій мірі перетворені на об’єкти платного відпочинку.


У січні 2015 року Рада Міністрів Криму затвердила перелік заповідників, що передаються у підпорядкування Рескомлісу. Ними стали Опукський, Казантипський, Ялтинський та Карадазький заповідники як бюджетні установи та НПП «Тарханкутський» (Створений Указом Президента України в 2009 році під назвою «Чарівна гавань»). Заповідник «Мис Мартьян» досі не увійшов до цього списку. До цього списку не увійшов Кримський природний заповідник, що у жовтні 2014 року був переданий до Федеральної бюджетної установи «Комплекс Крим», що входить до складу управління справами президента РФ. Перетворення заповідника на державне господарство для елітних полювань – це повернення до радянських реалій, відновлення спецсафарі, для створення якого 57 років тому ліквідували заповідник.

У липні 2015 року Рескомліс оголосив підпорядковані йому заповідники «об’єктами рекреації» та встановив диференційовану плату за вхід на їхню територію. Платний туризм у заповідниках і заказниках активно пропагується кримськими медіа. Так, вхід до 10 привабливих місць Ялтинського гірсько-лісового заповідника коштує від 50 до 100 рублів для однієї дорослої людини, прогулянка Опукським, Карадазьким та Казантипським заповідниками – від 150 до 200 рублів для дорослої людини та від 50 до100 – для дітей. Окрема плата встановлена за відвідування музею природи Карадагу та наукового дельфінарію.

- У рамках українського законодавства, природні заповідники є найбільш суворою категорією природно-заповідного фонду. На їхній території заборонено туризм та всі види рекреації, – розповіла «Конфліктам і законам» директор МБО «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко. – Натомість російське законодавство дозволяє в заповідниках так званий «пізнавальний туризм». Під виглядом такого туризму нині відкритий вхід до заповідників, чого не було, починаючи з 1992 року.

- Вартість входу до заповідника дорівнює вартості користування пляжем в Алушті і є меншою, ніж вартість середнього обіду у кримських закладах громадського харчування. Це достатньо дешево, щоб відпочиваючі змогли собі дозволити таку форму відпочинку. А от куди в результаті ідуть зібрані гроші і як використовуються, – невідомо. Навряд чи на ліквідацію шкоди, заподіяної природним пам’яткам навалою відвідувачів, - зазначив еколог ЕПЛ Олексій Василюк.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.