​У Варшаві вшанували річницю «перемоги над червоною заразою»

У польських газетах – відлуння військового параду з нагоди свята Польського війська. Фотографії з урочистості на своїх перших шпальтах розмістили усі щоденні видання, а «Gazeta Polska» навіть вийшла зі спеціальним додатком з фотозвітом зі святкування, повідомляє Польське радіо.


«Це був найбільший військовий парад від 1989 року, - нагадує «Gazeta Wyborcza». – Дефіляду у Варшаві відкрив політ п’яти шкільних «іскор», які залишили після себе біло-червоні смуги. За ними поспішили «Hercules», «Casa» та «F-16». Віслострадою, тобто трасою швидкого руху, яка тягнеться берегом Вісли, проїхало близько двохсот бойових машин, зокрема, танків «Leopard» та «Abrams», промаршувала тисяча солдатів і близько дев’ятиста реконструкторів, котрі втілилися у воїнів від часів княза Мєшка І до періоду Другої світової війни».

«Президент Польщі Анджей Дуда анонсував збільшення видатків на обороноздатність та модернізацію польського війська, - продовжує «Rzeczpospolita». Видання цитує Анджея Дуду, котрий під час святкового параду заявив, що «якщо нам дозволить стан економіки, видатки на озброєння зростуть до 2024 року до рівня 2,5 %». Як сказав президент, триває модернізація польської армії, але слід докласти зусиль, щоб польське військо було ще більшим, ще краще оснащеним, щоби воно могло запевнити безпеку Польщі, а також виконати свої зобов’язання в рамках НАТО.

«Польські хлопці захистили Європу від червоної зарази», - «Gazeta Polska» нагадує, з якої нагоди відзначається свято Польського війська. Йдеться про Варшавську битву 1920 року, коли – газета цитує слова міністра національної оборони Маріуша Блащака – «98 років тому польське військо показало свій надзвичайний героїзм, готовність до боротьби та жертовність. Польське військо здивувало увесь світ. Варшавська битва увійшла до історії як один з тих боїв, який вирішив долю світу». «15 серпня 1920 року Польське військо під командуванням маршала Юзефа Пілсудського перемогло більшовицьку армію», - доповнив міністра маршал Сейму Марек Кухцінський.

Видання «Dziennik. Gazeta Prawna» цитує президента Анджея Дуду: «Польські солдати з різних суспільних прошарків показали свій героїзм. Вони зуміли захистити Варшаву, Польщу та Європу від комуністичної навали, від червоної зарази... Це великий вклад нашого війська в історію світу, Європи і, безперечно, Польщі». Президент Польщі теж додав, що у цій перемозі був елемент чуда, дива.

Думаю, що цим чудом стала жертовна та героїчна оборона Замостя воїнами УНР під командуванням генерала Марка Безручка, а також підмога, яку під час Варшавської битви Польське військо отримало від своїх союзників – «петлюрівців», тобто солдатів армії Української Народної Республіки. Шкода, що про цей вклад не було згадано під час врочистостей 15 серпня у Варшаві.

Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.