Журналісти вимагають відкрити засідання комітетів Верховної Ради для преси

dostup

 
Комітети Верховної Ради мають бути відкритими для преси та оперативно оприлюднювати протоколи та стенограми своїх засідань. Про це йдеться у зверненні голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка та голови Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова до голови Верховної Ради Володимира Рибака та голови Комітету з питань бюджету Верховної Ради Євгена Гєллєра.


Копію звернення відправлено голові Комітету з питань свободи слова та інформації Миколі Томенку, повідомляє прес-служба Медіа-профспілки.

Керівники журналістських організацій зазначають, що у вівторок 26 березня 2013 року журналістів телеканалів ТВі, «24», інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» та інтернет-сайтів «Українська правда» та LB.ua не допустили на засідання Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, де відбувалося затвердження перерозподілу 1,7 млрд гривень бюджетних коштів.

«Даний інцидент є прямим порушенням норм ст.44 Закону України «Про комітети Верховної Ради», у відповідності з якою «засідання комітетів проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання». Відповідного рішення комітету не було. Також це пряме порушення п.2 ст.25, ст. 26 Закону України «Про інформацію», згідно з якими «журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться». А «відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень», - йдеться у зверненні НСЖУ та НМПУ.

У документі також зазначено, що дії працівників Державної охорони та прес-служби Верховної Ради України, які не допустили журналістів на засідання комітету, підпадають під дію ст. 171 Кримінального кодексу України «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» та тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту до шести місяців, або обмеження волі до трьох років.

«Ми закликаємо Верховну Раду України негайно привести свою роботу у відповідність до норм вітчизняного законодавства. Засідання бюджетного та інших комітетів мають бути відкритими та гласними. Ми також радимо оперативно оприлюднювати стенограми та протоколи засідань комітетів на сайті Верховної Ради України та сайтах відповідних комітетів. Це сприятиме прозорості роботи парламенту та свідчитиме про дотримання принципів свободи слова та права на інформацію», - говориться у зверненні.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України є членами Міжнародної федерації журналістів.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За прошедшие сутки боевая активность уменьшилась - на фронте произошло 54 боевых столкновения, враг нанес 8 ракетных и 85 авиационных ударов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.