Україна - ЄС

Рада міністрів закордонних справ ЄС вирішила збільшити підтримку Збройних сил України на 5 мільярдів євро. Кошти буде надано через Фонд допомоги Україні, повідомили в ЄС.

«ЄС виконує свої зобов'язання, - заявив високий представник ЄС із зовнішньополітичних питань Жозеп Боррель, коментуючи рішення. - Фонд допомоги Україні перетворює наші слова на дії. З цим фондом ми продовжимо підтримувати здатність України захищатись від російської загарбницької війни всім, що необхідно, і так довго, як потрібно», - цитує Голос Америки.

Польща, Німеччина та Франція хочуть працювати над спільною позицією щодо допомоги Україні. У Берліні розпочинається саміт лідерів Веймарського трикутника. З такою ініціативою виступив канцлер Німеччини Олаф Шольц, який, за даними німецьких ЗМІ, хоче заспокоїти суперечку з президентом Франції Емманюелем Макроном. Очікується, що посприяє цьому очільник польського уряду Дональд Туск, повідомляє Польське радіо.

Данія оголосила новий пакет допомоги Україні у близько 335 мільйонів доларів. Серед іншого, до нього увійшли французькі артилерійські системи CAESAR, самохідні 120-мм міномети та супутні боєприпаси, повідомляє Голос Америки.

Президенти Франції та Литви Емманюель Макрон і Ґітанас Науседа закликають посилити військову підтримку України. Обидва лідери зустрілися в Парижі, щоб обговорити допомогу Києву та двосторонню співпрацю. Вітаючи президента Литви в Єлисейському палаці, Емманюель Макрон зазначив, що окрім поставок техніки Києву, необхідно зміцнювати європейську військову промисловість, повідомляє Польське радіо. «78 відсотків військової техніки, закупленої європейськими країнами з лютого 2022 року, походить не з Європи. Ми повинні змінити цей напрямок», – сказав Емманюель Макрон. Він закликав збільшити інвестиції в цей напрямок. Він також закликав до розробки стратегії європейської оборонної промисловості.

Президент Литви заявив, що західна військова підтримка України є недостатньою і дозволяє їй лише вижити. «Спільною метою європейців і наших союзників має бути перемога Європи. Якщо ми не дамо Україні виграти війну, агресія Кремля пошириться», – попередив Ґітанас Науседа. Він висловив сподівання на співпрацю з Францією у цьому плані, підкресливши, що дружба між Вільнюсом і Парижем міцніша, ніж будь-коли. Увечері президент Франції приймав президента Литви на святковій вечері в Єлисейському палаці. Обидва лідери також взяли участь у концерті в соборі Святого Людовика в Палаці Інвалідів, оголошуючи Литовський культурний сезон у Франції. З вересня по грудень на Сені проходитимуть концерти, вистави та виставки, що популяризують литовську культуру.

Фото РАР

У неділю, 10 березня, президент Латвії Едґарс Рінкевичс відреагував на заяву Папи Римського щодо того, що Україна повинна мати відвагу підняти «білий прапор» і почати переговори з росією. Такі слова Франциска пролунали в інтерв’ю, яке у лютому 2024 року він дав швейцарській телерадіокомпанії RSI. Коментуючи заяву Папи Франциска, латвійський лідер наголосив, що «має капітулювати зло», повідомляє Польське радіо.

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.