​ГПУ ініціювала перевірки додержання вимог законодавства при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі

Генеральною прокуратурою України та прокурорами регіонів організовано і проведено перевірки стану реального виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, а також яким судом замінено звільнення від відбування покарання з випробуванням на реальний термін.


Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передають «Конфлікти і закони».

Як засвідчили перевірки, прокурорами виявлені численні факти порушень працівниками підрозділів Національної поліції України вимог Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Більше того, встановлено, що судові рішення, винесені стосовно засуджених вказаної вище категорії, не завжди виконуються, особи не етапуються до виправних колоній Державної кримінально-виконавчої служби України та роками уникають призначених покарань.

Зокрема, упродовж 2016 року по державі не виконано понад 550 (2015 рік – 300) вироків судів щодо 570 (700) осіб.

Завдяки вжитим заходам прокурорського реагування упродовж поточного року до виправних колоній для відбування покарання направлено 106 (74) засуджених, заведено 357 (323) оперативно-розшукових справ категорії «Розшук», розпочато 23 (28) кримінальні провадження стосовно службових осіб органів Національної поліції України.

Установлено, що причинами невиконання судових рішень цієї категорії є відсутність норми, яка б врегульовувала зазначені питання, та органу, що забезпечував би безпосередній контроль за виконанням таких рішень з часу винесення їх судом.

З огляду на викладене Генеральною прокуратурою України до Міністерства юстиції України скеровано лист про необхідність вжиття заходів щодо внесення відповідних змін до чинного законодавства України в частині належного виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, та яким звільнення від відбування покарання з випробуванням судом замінено на реальний термін.

Робота, спрямована на забезпечення нагляду за додержанням законів при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі, триває та перебуває на постійному контролі Генеральної прокуратури України.

Фото «Конфлікти і закони»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Бойових втрат серед наших героїв минулої доби немає. За повідомленням розвідки ООС, вчора наші воїни, застосовуючи лише легке піхотне озброєння, поранили двох окупантів

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.