Викрито та затримано 5 осіб, які профінансували сепаратизм на загальну суму понад 1,5 млрд грн
- Подробиці
- Опубліковано 19.12.2016 14:53
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1335
Прокуратурою Київської області спільно зі співробітниками ГУ СБУ в місті Києві та Київській області викрито групу осіб, які організували незаконний канал постачання продуктів харчування на окуповані території Донецької та Луганської областей.
Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, передають «Конфлікти і закони».
У ході розслідування кримінального провадження установлено, що 5 осіб із використанням механізму перерваного транзиту територією рф, вчинили привласнення коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах.
Протягом 2015-2016 років вони здійснили псевдоекспорт продуктів харчування до окупованих територій Луганської та Донецької областей на загальну суму понад 1,5 млрд грн, хоча пунктом призначення товарів були Грузія, Іран, Азербайджан.
Одночасно, така схема надала підстави зловмисникам сформувати від’ємне значення податкового кредиту з ПДВ, в результаті чого особи отримали понад 260 млн грн бюджетного відшкодування.
За результатами проведення 30 обшуків затримано та оголошено про підозру 5 особам за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) КК України.
За процесуального керівництва прокуратури Київської області підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Крім цього, затримано 2 фури під час спроби перетину кордону з вантажем до Грузії, накладено арешт на 160 транспортних засобів та на 201 банківський рахунок підприємств, задіяних у незаконній схемі. Вилучено більше 500 т металопродукції, вивезеної з території так званої «ЛНР». Вилучено близько 1 млн грн, електронні носії, фінансово-господарську документацію, комп’ютерну техніку, які підтверджують факти постачання продуктів харчування на територію так званих «ЛНР», «ДНР».
Під час досудового розслідування буде перевірена причетність інших осіб до вказаного злочину.
Стан досудового розслідування перебуває під контролем Генерального прокурора Юрія Луценка.
Фото «Конфлікти і закони»
Також з цієї категорії...
Висновок щодо проекту Виборчого Кодексу...
25 янв. 2011 г.

Правозащитники: Банковая хочет, чтобы протесты...
22 апр. 2013 г.

Екс-заступник директора бронетанкового заводу вкрав...
15 дек. 2016 г.
Набираючі популярність...

Схвалено пакети допомоги від США...
17 сент. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
18 сент. 2025 г.

930 москалів подохло минулої доби...
18 сент. 2025 г.
Останні новини
18.09.2025 10:30
Збито та подавлено 48 ворожих БпЛА18.09.2025 10:16
930 москалів подохло минулої доби на українській землі17.09.2025 10:16
Збито та подавлено 136 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан з ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 17 вересня обговорили такі теми:
Коментарі