​Викрито злочинну організацію, учасники якої привласнили 6,5 мільйонів гривень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Співробітники Генеральної прокуратури України, Департаменту захисту економіки та Головного слідчого управління Нацполіції довели їх причетність до вчинення 600 епізодів злочинної діяльності. 21 її учаснику вже повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу, а організатори знаходяться під вартою, повідомляє прес-служба Нацполіції України.


Співробітники Генеральної прокуратури України, Департаменту захисту економіки та Головного слідчого управління Нацполіції встановили схему вчинення злочинів, організаторів та інших учасників злочинної організації. Вона складалася з 5-ти організаторів, які залучили до своєї діяльності близько 80 осіб. Діяла злочинна організація протягом 2014-2016 років. Вік організаторів та найактивніших учасників від 25-ти до 49-ти років. За цей час їм вдалося привласнити 6,5 мільйонів гривень. Вказані кошти повинні були одержати вкладники збанкрутілих банків. Коли вони звернулись до Фонду, то їм повідомили, що гроші вже ними були отримані, про що свідчили відповідні записи.

Так, шляхом неправомірного доступу до банківської таємниці, зловмисники отримували списки вкладників ліквідованих банківських установ. На цій стадії підключалися учасники, що відповідали за виготовлення підроблених паспортів. Серія та номер співпадали з реальними, а фотографія - ні. У подальшому, на підставі підроблених паспортів на ім'я вкладників, учасники злочинної організації самостійно одержували кошти або оформлювали довіреність на ім'я співучасників.

Під час проведення санкціонованих обшуків працівники Генеральної прокуратури України, оперативники Департаменту захисту економіки та слідчі ГСУ Нацполіції вилучили вогнепальну та холодну зброю: автомати та пістолети, майже 1,5 тисячі набоїв до неї, мисливські ножі. 57 підроблених паспортів, серед яких паспорти з однаковими фотокартками або взагалі без них, 130 ксерокопій паспортів, підроблені посвідчення працівників правоохоронних органів, банківські картки, інструкції з алгоритмом дій, чорнові записи та комп'ютерну техніку. Серед виявлених паспортів і документи на ім'я високопосадовців.

За фактами злочинної діяльності було відкрито одразу чотири кримінальні провадження за кількома стаття. Зокрема, 190 (шахрайство), 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 255 (Створення злочинної організації), 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів), 361 (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) та 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

На даний час вже доведено причетність групи аферистів до вчинення 600 епізодів злочинної діяльності та заволодіння 6,5 мільйонів гривень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що підлягали виплаті вкладникам збанкрутілих банків. Крім того, її організатори мали намір на подальше привласнення 2-х мільйонів гривень Фонду, про що свідчить вилучена у них під час обшуку документація.

На даний час розслідування по чотирьох кримінальних провадженнях завершено. У даних справах про підозру повідомлено 21-му її учаснику, в тому числі 5-м - за створення злочинної організації.

4 особи, це організатори та найактивніші учасники злочинної організації, знаходяться під вартою.

Після ознайомлення всіма фігурантами справ з їх матеріалами, провадження з обвинувальними актами будуть скеровані до суду.

Фото прес-служби Нацполіції України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.