Без Закону про зброю Україну до ЄС не візьмуть
- Подробиці
- Опубліковано 18.06.2019 13:44
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2458
Після цьогорічних змін до Конституції на президента та уряд покладається обов'язок вести Україну до ЄС та НАТО. Але до спільноти цих країн наша держава зможе потрапити тільки в тому випадку, якщо відповідатиме чітко визначеним стандартам. Бо Євросоюз - це, перш за все, якісні правила, які регулюють відносини, а якісні правила встановлюються якісними законами.
Україна давно обрала рух до європейської сім'ї народів і вже тривалий час відбувається адаптація нашого законодавства до правових актів ЄС. Поворотний момент на шляху до ЄС відбувся у 2013 році, коли колишній президент янукович не підписав угоду про асоціацію.
Тоді народ повстав проти рішення президента, який відмовився вести країну у напрямку кращих правил співіснування та стандартів життя.
І хоча український народ заплатив і продовжує платити велику ціну за рух до кращих правил та стандартів, в Україні існує дуже важлива сфера суспільних відносин, яка не збирається рухатися до стандартів Євросоюзу.
Сфера обігу цивільної зброї в Україні замість закону регулюється міліцейською інструкцією, затвердженою у 90-х роках на основі ще радянського законодавства, яке давно втратило чинність.
Тому, у питанні обороту зброї Україна більше схожа на радянський союз, ніж на європейській.
Натомість, у Європейському Союзі діє Директива N 91/477/EC, яка визначає чіткі умови доступу людей до зброї, а також вимоги до обліку та контролю за її обігом. Разом з тим, директива утверджує право людей на доступ до зброї, у тому числі короткоствольної, як до засобів самозахисту.
Більшість країн Європейського Союзу вже привели свої закони у відповідність до цієї Директиви. Тому, якщо Україна хоче наблизитися до стандартів Євросоюзу, усі сфери її життя повинні регулюватися якісними правилами. У тому числі, така серйозна сфера, як оборот цивільної зброї, має бути впорядкована законом, який відповідатиме вимогам згаданої директиви ЄС.
Своє слово на підтримку закону «Про цивільну зброю і боєприпаси» українці сказали ще у 2015 році у першій в історії електронній петиції до президента, яка набрала необхідну кількість голосів. Та попередній президент це звернення народу проігнорував.
На шляху України до якісних та єдиних для всіх правил обороту цивільної зброї є чимало перешкод, серед яких найбільші - це корупція та монополія. Відсутність закону про зброю вигідна, перш за все, тим, хто призвичаївся до беззаконня і користується перевагами монополії МВС у цій сфері.
Але там, де немає закону - немає порядку. Країну, яка не має закону, що впорядковує оборот зброї серед населення, до Європейського союзу ніхто не візьме.
Джерело: Українська асоціація власників зброї
Фото zbroya.info
Також з цієї категорії...

Роботу над проектом КПК варто...
30 нояб. 2011 г.

Повідомлено про підозру трьом особам,...
14 авг. 2015 г.

Зміни до порядку державної реєстрації...
4 янв. 2016 г.
Набираючі популярність...

Микола Томенко: Влада не може...
23 нояб. 2012 г.

Обухівський ТЦК підіграє аферистам, бо...
24 июн. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
8 июл. 2025 г.
Останні новини
08.07.2025 10:23
Знешкоджено 34 ворожих БпЛА08.07.2025 10:16
1070 москалів подохло минулої доби на українській землі07.07.2025 09:06
1100 кацапів подохло минулої доби на українській землі06.07.2025 18:58
Фронт майже не рухається, і це добре06.07.2025 10:33
Знешкоджено 117 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 6 липня обговорили такі теми:
Коментарі