​Без Закону про зброю Україну до ЄС не візьмуть

Після цьогорічних змін до Конституції на президента та уряд покладається обов'язок вести Україну до ЄС та НАТО. Але до спільноти цих країн наша держава зможе потрапити тільки в тому випадку, якщо відповідатиме чітко визначеним стандартам. Бо Євросоюз - це, перш за все, якісні правила, які регулюють відносини, а якісні правила встановлюються якісними законами.


Україна давно обрала рух до європейської сім'ї народів і вже тривалий час відбувається адаптація нашого законодавства до правових актів ЄС. Поворотний момент на шляху до ЄС відбувся у 2013 році, коли колишній президент янукович не підписав угоду про асоціацію.

Тоді народ повстав проти рішення президента, який відмовився вести країну у напрямку кращих правил співіснування та стандартів життя.

І хоча український народ заплатив і продовжує платити велику ціну за рух до кращих правил та стандартів, в Україні існує дуже важлива сфера суспільних відносин, яка не збирається рухатися до стандартів Євросоюзу.

Сфера обігу цивільної зброї в Україні замість закону регулюється міліцейською інструкцією, затвердженою у 90-х роках на основі ще радянського законодавства, яке давно втратило чинність.

Тому, у питанні обороту зброї Україна більше схожа на радянський союз, ніж на європейській.

Натомість, у Європейському Союзі діє Директива N 91/477/EC, яка визначає чіткі умови доступу людей до зброї, а також вимоги до обліку та контролю за її обігом. Разом з тим, директива утверджує право людей на доступ до зброї, у тому числі короткоствольної, як до засобів самозахисту.

Більшість країн Європейського Союзу вже привели свої закони у відповідність до цієї Директиви. Тому, якщо Україна хоче наблизитися до стандартів Євросоюзу, усі сфери її життя повинні регулюватися якісними правилами. У тому числі, така серйозна сфера, як оборот цивільної зброї, має бути впорядкована законом, який відповідатиме вимогам згаданої директиви ЄС.

Своє слово на підтримку закону «Про цивільну зброю і боєприпаси» українці сказали ще у 2015 році у першій в історії електронній петиції до президента, яка набрала необхідну кількість голосів. Та попередній президент це звернення народу проігнорував.

На шляху України до якісних та єдиних для всіх правил обороту цивільної зброї є чимало перешкод, серед яких найбільші - це корупція та монополія. Відсутність закону про зброю вигідна, перш за все, тим, хто призвичаївся до беззаконня і користується перевагами монополії МВС у цій сфері.

Але там, де немає закону - немає порядку. Країну, яка не має закону, що впорядковує оборот зброї серед населення, до Європейського союзу ніхто не візьме.

Джерело: Українська асоціація власників зброї

Фото zbroya.infoКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Унаслідок прицільних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ один наш захисник отримав поранення. Воїна евакуйовано до військового госпіталя

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.