Микола Оніщук: Верховна Рада має змінити модель суду присяжних, запропоновану проектом КПК

13 січня Президент В. Янукович подав до Верховної Ради проект нового Кримінально-процесуального кодексу (№ 9700). Як повідомлялось раніше, президент Інституту правової політики підтримав цю ініціативу глави держави та закликав не зволікати з його прийняттям. «Адже за рівнем своєї значущості у царині гарантій захисту прав і свобод громадян прийняття Кримінально-процесуального кодексу поступається лише ухваленню Конституції», - зазначив Микола Оніщук.
 
В той же час, за словами екс-міністра юстиції, запропонована проектом модель та юрисдикція суду присяжних не дозволить суттєво вплинути на рівень гарантій захисту прав підсудного. «Оскільки, по-перше, суд присяжних має обмежене застосування – лише у випадку звинувачення особи у скоєнні злочину, за який передбачається покарання у вигляді довічного ув’язнення. По-друге, склад суду присяжних – двоє професійних суддів та троє присяжних – практично девальвує саму суть такого суду», - наголошує Микола Оніщук.
 
На думку експерта, в Україні має бути застосована найбільш поширена та ефективна модель, за якою суди присяжних розглядають лише питання факту злочину та наявності вини, питання ж кваліфікації правопорушення та міри покарання має бути компетенцією виключно професійного суду. «При цьому застосування суду присяжних не має обмежуватись лише тяжкими кримінальними злочинами. Право на суд присяжних повинні мати особи (підсудні), звинувачені у скоєнні злочину, за які передбачена міра покарання у вигляді позбавлення волі більш як на 5 років», - зауважив Микола Оніщук.


Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.