У Києві винайшли засіб, як зробити владу відповідальною перед громадянами
- Подробиці
- Опубліковано 24.07.2013 15:41
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2314
У середу, 24 липня 2013 року,у прес-центрі Інформаційного агентства «Українські Новини» за участю громадськості, політологів, соціологів, експертів та журналістів відбувся круглий стіл на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції», повідомляють «Конфлікти і закони».
Координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус презентував концепцію та структуру законопроекту «Про владу в Україні». Зокрема, він зазначив, що будь-яку чесну і порядну людину, яка сьогодні потрапляє у державну владу, нинішня система або ламає, або викидає. «В народі кажуть: «серед вовків жити, по-вовчому вити». Проект закону «Про владу в Україні» - це лікувальна ін’єкція в хворий організм системи державної влади. Цей законопроект має оздоровити систему влади, щоб люди із честю і гідністю працювали у владі, а негідників система викидала, без революції і бунтів»,- підкреслив Ігор Курус.
Директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович повідомив, що згідно соціологічного опитування - 72% громадян хочуть відкликати депутатів і чиновників.
«В Україні сьогодні немає представницької демократії, немає парламентаризму, нині Верховна Рада далеко не парламент. Народ, не маючи можливості реалізувати свої права в класичній формі представницької демократії, вдається до волевиявлення у формі бунтів. І хочемо ми того чи ні, нам потрібно шукати дієві механізми, аби волю громадян спрямувати в конструктивне русло. Дуже важливо вибудувати трикутник: відповідальний виборець, відповідальний громадянин - обирає відповідальних політиків, а вже відповідальні політики формують відповідальну владу», - зазначив голова політради партії «Вся Україна» Ярослав Погарський.
«Відкликання – це спроба почистити владу. Відкликати суддів – це прекрасна ідея, але що робити з суддями апеляційних інстанцій? Потрібно диференційовано підходити до цього питання на різних рівнях влади, щоб це не нашкодило»,- закликала у своєму виступі правозахисник Валентина Теличенко.
Завершуючи дискусію, голова Ради аналітичного центру Лабораторія законодавчих ініціатив Ігор Когут зазначив, що така дискусія ведеться не лише в Україні, принципи контр демократії обговорюються європейськими науковцями. «Поряд з народом - виборцем має стояти народ - спостерігач, народ - вето і народ - суддя», - підкреслив Ігор Когут.
Підводячи підсумок дискусії, Ігор Курус запросив усіх учасників круглого столу до співпраці і заявив, що подібні заходи будуть відбуватися в усіх областях України.
На думку ініціаторів кампанії «За відповідальну владу»,нинішнє становище - це наслідок безвідповідальності представників влади і нездатності опозиції контролювати владу. Таке переконання - результат кількамісячного обговорення проблеми в соціальних мережах.
Отже, ефективним механізмом посилення відповідальності посадовців є Закон України «Про владу в Україні», концепцію якого і було представлено в ході круглого столу. Даний законопроект передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри до призначуваних по вертикалі влади, що дозволить створити нову систему стримування і противаг між суспільством та державою. За таких умов чиновник не буде виконувати відверто злочинні накази свого керівника, а виконуватиме закон, бо в іншому випадку його «звільнить» громада. Така ж доля чекатиме і політиків, які не виконуватимуть своїх передвиборчих обіцянок, і суддів, які не встановлюватимуть справедливість.
Особливістю представленого законопроекту, закладеною авторами в його основу, є те, що запровадження механізмів відкликання депутатів, звільнення суддів та чиновників не потребує внесення змін до Конституції України.
Основними положеннями запропонованої концепції законопроекту є: визначення і закріплення на тривалий період виборчої системи в Україні; відсутність двозначностей; наявність чітких кваліфікаційних ознак злочину за невиконання цього закону; наявність переліку посадових осіб, до яких застосовується механізм відкликання мандату чи вотум недовіри, що тягне за собою звільнення з посади; встановлення механізму звільнення посадовців, призначених на посаду та відкликання мандату обраних громадами осіб; гарантії незмінності та тривалої дії закону.
Також з цієї категорії...
В Оболонському районі затримано податківця...
20 июн. 2012 г.
Посадовець Деснянської РДА за 400...
9 июл. 2012 г.
В Киеве сотрудница «Ощадбанка» присвоила...
24 мая 2013 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі