Той, хто отримав ушкодження, не завжди потерпілий: суд скасував вирок учаснику АТО, обвинуваченому у нанесенні тілесних ушкоджень
- Подробиці
- Опубліковано 02.06.2019 17:17
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2322
У жовтні 2016 року в одному із розважальних закладів у центрі Сум між обвинуваченим та потерпілим виник конфлікт. За показами свідків, потерпілий, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, неодноразово ображав обвинуваченого та постійно до нього чіплявся. Крім того, при черговій «розмові» першим вдарив його ногою в тулуб. Захищаючись, обвинувачений, наніс потерпілому удар в обличчя, від якого той впав та, вдарившись головою об асфальт, отримав тілесні ушкодження.
Ковпаківський районний суд м. Суми визнав атовця винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 Кримінального кодексу України (Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження), призначив йому покарання у вигляді виправних робіт строком на 2 роки з обов’язком відшкодувати потерпілому моральний та матеріальний збиток у розмірі 50 000 та 25 420 гривень відповідно.
З таким вироком не погодилася сторона захисту та подала апеляційну скаргу. Захисник обвинуваченого просив скасувати вирок суду та закрити кримінальне провадження за відсутністю в діях його підзахисного складу злочину. За словами адвоката, обвинувачений діяв в межах необхідної самооборони, оскільки мусив захищатися від постійних моральних, а головне фізичних нападок потерпілого.
Обвинувачення натомість наголошувало на тому, що вирок суду першої інстанції цілком обґрунтований, а покарання законне. Аргументувало тим, що особа мала усвідомлювати суспільні-небезпечні наслідки нанесення удару кулаком в голову потерпілому.
Розглянувши матеріали кримінального провадження, Сумський апеляційний суд скасував вирок місцевого суду та направив справу на новий судовий розгляд. Таке рішення колегія суддів кримінальної палати прийняла через невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи. Зокрема, в обґрунтування вироку суд першої інстанції поклав покази потерпілого, протоколи пред’явлення особи для впізнання, протокол проведення слідчого експерименту, а також висновок судово-медичної експертизи. Натомість не врахував та не проаналізував події, які передували нанесенню удару обвинуваченим потерпілому, не взяв до уваги свідчення деяких свідків, покази обвинуваченого розцінив як обрану лінію захисту, повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу суду.
Фото court.gov.ua
Також з цієї категорії...
Апеляційний суд оголосив повний текст...
7 авг. 2013 г.
Екс-посадовця «Укрзалізниці» за фактом резонансного...
5 янв. 2017 г.
Взято під домашній арешт 18-річного...
6 февр. 2019 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі