​Судом встановлено факт вимушеного переселення осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Ленінським районним судом м. Миколаєва ухвалено рішення та задоволено заяву громадян Д., які діють від свого імені та в інтересах малолітніх дітей. Зазначені особи звернулися до суду з заявою про встановлення факту, що вимушене переселення у 2014 року з малолітніми дітьми з окупованої території Луганської області України відбулося внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та окупації російською федерацією частини території Луганської області України, повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу суду.


Постраждалі мотивували свої вимоги тим, що вони мешкали та були зареєстровані за адресою: в одному з будинків кварталу Мірний в м. Луганськ. До вимушеного переселення заявник працював на комунальному підприємстві «Теплокомуненерго»; заявниця працювала продавцем продовольчих товарів. Після окупації Луганської області заявниця разом з дітьми була вимушена переїхати до ДОТ «Морська хвиля» в зоні відпочинку «Рибаківка» Березанського району Миколаївської області. Згодом переїхали до м. Миколаєва, де фактично проживають по теперішній час. Заявник був вимушений виїхати із окупованого Луганська лише у вересні 2014 року, оскільки потрібно було доглядати батьків дружини, які були інвалідами та обмежені у пересуванні. Залишити їх в розпал бойових дій було небезпечно для їхнього життя.

Як загальновідомо, у кінці лютого - на початку березня 2014 року перекинуті з російської федерації війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів. З цього моменту фактично розпочалася військова агресія російської федерації проти України. До початку збройної агресії російської федерації проти України та окупації частини території Луганської області, заявники були повноправними громадянами незалежної та демократичної України, мали змогу вести повноцінне життя, працювати, мали велике коло друзів та однодумців, могли вільно висловлюватися на будь-які теми. Вказане звернення в порядку окремого провадження до суду із заявою про встановлення юридичного факту того, що вимушене переселення з окупованої території Луганської області, Україна, відбулося внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та окупації російською федерацією частини території Луганської області України, обумовлено тим, що заявники мали на меті визначити свій статус як особи, яка перебуває під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 року. Іншого порядку встановлення такого юридичного факту чинним законодавством України не передбачено.

Оскільки встановлення юридичного факту вимушеного переселення внаслідок збройної агресії російської федерації проти України можливе лише у судовому порядку, а викладені у заяві обставини знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що подана заява є обґрунтованою, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.

З інформацією щодо повного тексту рішення можна ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua (справа № 489/1595/19).

Зазначимо, що рішення суду ще на набрало законної сили.

Фото Україна молода



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.