​Верховний Суд спростовує недостовірну інформацію щодо реєстрації кандидатом у депутати Клюєва

У зв’язку з розповсюдженням недостовірної інформації стосовно рішення Верховного Суду про реєстрацію А. Клюєва кандидатом у народні депутати, повідомляємо про зміст відповідного рішення ВС. Про це повідомляє на сторінці Фейсбук прес-служба Верховного Суду.


Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва, натомість зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо його реєстрації.

Таке рішення ухвалене в результаті перегляду в апеляційному порядку справи за позовом Ліберальної партії України до Центральної виборчої комісії.

Ліберальна партія України просила визнати протиправним і скасувати рішення ЦВК від 23 червня 2019 року № 1196 «Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Клюєва А.П., висунутого Ліберальною партією України в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року» та зобов’язати зареєструвати його.

ЦВК обґрунтувала своє рішення тим, що Клюєвим А.П. не дотримано вимог Конституції України та законодавства щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Представник ЦВК в судовому засіданні пояснив, що при прийнятті спірної постанови було взято до уваги лише відомості, викладені в листі Генеральної прокуратури, у якому, на думку відповідача, міститься певна інформація щодо кримінальних проваджень, які зареєстровано стосовно Клюєва А.П. А також зазначено, що позивач востаннє перетинав кордон України 1 січня 2015 року та повернувся на територію України 11 січня 2015 року, інших відомостей у ГПУ щодо перебування особи за кордоном за період 2014–2019 роки немає.

Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив повністю: постанову ЦВК скасовано та зобов’язано зареєструвати Андрія Клюєва кандидатом в народні депутати.
Верховний Суд скасував це рішення в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати особу кандидатом у народні депутати.

Суд зазначив, що проживанням особи в Україні протягом останніх п’яти років уважається перебування громадянина на її території в межах державного кордону України більшість днів кожного із п’яти річних періодів, тож висновки ЦВК про невідповідність кандидата в народні депутати Клюєва А.П. вимогам ст. 9 Закону № 4061-VI «Про вибори народних депутатів України» зроблені без дослідження даних Державної прикордонної служби України з цього питання.

Крім цього, матеріали справи не містять доказів на підтвердження здійснених ЦВК заходів стосовно з’ясування обставин щодо проживання особи протягом останніх п’яти років на території України в інший спосіб, як то звернення до Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України.

Суд вважає, що оскільки ЦВК не здійснила вичерпних дій для з’ясування обставин відповідності особи установленому цензу осілості, то належним способом захисту порушених прав позивача є зобов’язання ЦВК повторно розглянути документи, подані Ліберальною партією України.

З повним текстом постанови Верховного Суду від 30 червня 2019 року у справі № 855/170/19 (адміністративне провадження № А/9901/135/19) можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень www.reyestr.court.gov.ua.

Андрій Клюєв. Фото ednist.info



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.