​Премія Івана Франка: 500 000 за наукові досягнення!

Роланд Франко, онук українського класика Івана Франка, все своє життя присвятив популяризації творчої спадщини діда. Пан Роланд є останнім нащадком, який носить прізвище Франко в Україні, тому він робить усе, щоб донести до найширшого загалу правдивий образ велета духу, апостола правди та великого каменяра.


У свої 85 Роланд Франко є головою правління Міжнародного фонду Івана Франка, який було засновано за його ініціативи у 2015 році. Чим займається очолюваний ним Фонд, журналісти «Конфліктів і законів» запитали у самого пана Роланда.

Міжнародний фонд Івана Франка було створено у 2015 році. Це була ваша ініціатива?

Так. Я давно хотів щось створити в пам'ять про діда. Щоб не тільки Україна, але й увесь світ дізнався про те, хто такий Іван Франко і що він мав і має передавати своїм науковим та ідейним спадкоємцям. Сьогодні першочергове завдання Фонду — це Міжнародна премія імені Івана Франка, яка б дала нам не лише краще пізнати Франка, а насамперед звернути увагу на гуманітаристику в Україні та світі.

Премій Франка в Україні є чимало. Можете розповісти про Вашу Міжнародну премію і кому її вручають?

Міжнародна премія імені Івана Франка є щорічною недержавною нагородою і має 2 номінації: за вагомі здобутки у галузі україністики та у галузі соціально-гуманітарних наук. Лауреатом премії може стати будь-який дослідник з будь-якої країни світу, яка має дипломатичні відносини з Україною. Роботи можуть подавати академічні установи та вищі навчальні заклади, також можуть подавати роботи лауреати премії попередніх років.

Але чому Міжнародна премія імені Івана Франка є такою важливою?

Премія є новим явищем для поступу української науки й України в цілому. Це - своєрідний ліфт, який має витягнути українську науку з радянщини та академічної корупції. Водночас премія відкриває Україну для науковців – лідерів громадської думки на Заході. Через те премія має стати своєрідним «вікном в Україну» для гуманітаріїв світу. І це вкрай важливо для становлення України, особливо сьогодні, під час російської агресії! Ми все робимо, щоб Міжнародна премія імені Івана Франка поряд із премією Альфреда Нобеля стала найбажанішою нагородою науковців світу!

Висока мета. Хтось Вам у цьому допомагає?

Ми сподіваємося на благодійні внески шанувальників Франка й української науки. На сьогодні ми можемо забезпечити преміальний фонд на рівні 500 тисяч гривень. Для прикладу, Державна премія імені Т. Шевченка становила у минулому році лише 190 тисяч гривень. Але ми бажаємо забезпечити об’єктивне оцінювання робіт, високу конкуренцію і високу вартість премії, яка б зацікавила світову наукову еліту. І тут ще треба попрацювати.

А хто і як може зробити ці внески?

Будь-яка людина може зробити свій внесок у преміальний фонд. На сайті Фонду www.frankoprize.com.ua є банківський рахунок, на якому акумулюються кошти. Я думаю, що у світі є українці, які хочуть увійти в історію становлення міжнародної наукової премії!

Лауреатом попередньої Міжнародної премії імені Франка став Любомир Гузар?

Так, першим переможцем минулого року було визнано Блаженнішого Любомира Гузара за монографію «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму». Я гадаю, що ми отримали дуже хорошого і безапеляційного лауреата. Ми отримали дуже жваву і глибоку дискусію у Відні. Найважливіше те, що науковий світ почав визнавати премію.

Прийом робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка розпочався з 15 січня 2017 року і триватиме до 1 березня. Скільки робіт уже надійшло?

На сьогодні ми маємо вже 10 наукових робіт, які боротимуться за премію. Але час ще є, тому ми завжди відкриті і чекаємо роботи до 1 березня. Хто зацікавиться і матиме бажання подати свою роботу на премію, зможе знайти більше інформації на нашому сайті – www.frankoprize.com.ua.

Засідання журі знову плануєте проводити у Відні?

Так, згідно з нашим календарним планом, 23-25 червня у Відні відбудеться засідання міжнародного журі, де буде визначено лауреатів. 27 серпня, у день народження Івана Франка, ми сподіваємося вітати переможців, яких нагороджуватимемо премією і золотим знаком Лауреата.

Які ще завдання ставить перед собою Фонд Франка?

Фонд – це недержавна установа, ми не можемо робити багато речей одночасно, але ми можемо їх стимулювати. Нашим досягненням у 2016 році, окрім вручення премії, було ще відкриття у Києві квартири-музею родини Івана Франка.

Ми робимо багато речей. Але найбільше приділяємо сил та уваги Премії. Я дуже хочу, щоб українці розуміли, що Іван Франко усе своє життя працював саме для них.

Інтерв’ю з першим Лауреатом Міжнародної премії Івана Франка Блаженнішим Любомиром Гузаром читайте на нашому сайті у четвер 23 лютого 2017 року.

Роланд Франко. Фото «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.