​Вишневе: громада сама має право запропонувати забудовнику вирішення питання

Вчора, як і обіцяв Ігор Гришачов, ми мали зустріч з забудовником. Дійсно, організатором зустрічі виступив Ілля Ківа. Коротка суть озвученої пропозиції громаді (нам): 5 гектарів забудовується, 5 гектарів власним коштом ТОВ «Євро 2000» робить парк і ще будує садочок на 500 місць.


Що ми думаємо? Добре, що політики намагаються нам допомагати. Зважаючи на присутність камери «1+1» в кінці зустрічі і певні нюанси протягом розмови, побачимо, під яким кутом буде подана інформація - ми хочемо наголосити, що перемовини з ТОВ «Євро 2000» - це не досягнення конкретного політика, а результат зусиль усіх нас.

Тепер про економіку питання (дякуємо тим, хто нас консультує і допомагає): забудовники за право будуватись на землі громади при укладенні інвестиційного договору платять зазвичай 8-10% у вигляді грошового внеску чи квадратних метрів і ще потім 4% у вигляді пайових внесків. При забудові тієї висотності, що здійснює ТОВ «Євро 2000», виходить близько 10 тис кв. м. на гектар. Тобто, якщо вони хочуть забудувати 5 га фактично за безкоштовно, то реальна ринкова вартість права використання цієї землі складає еквівалент 5 тис. кв. м. за ціною Мінрегіонбуду (це, здається, 14 тис. грн. за кв. м.) - а це 70 млн. грн. Як ви думаєте, можна за ці гроші, вкрадені у громади, зробити парк і школу? Ми думаємо, що можна зробити 2 школи і стільки ж парків...

Зрозуміло, що надалі забудовник запропонує і 4% сплатити як пайовий внесок у вигляді частини кошторису школи (хто ж купуватиме житло без школи) - це ж приблизно 35 млн. грн. Таким чином, за рахунок наших з вами 105 млн. грн., втрачених міською радою, нам пропонують компроміс.

Ми думаємо от що:

1) у нас вкрали землю, цинічною оборудкою і підробкою документів, за сприяння міської ради.

2) нам зараз пропонують легалізувати це, повернувши половину землі.

3) ми розуміємо тільки те, що важко зносити набудоване, тому не бачимо жодного сенсу говорити про закінчення будівництва на території більшій, ніж зараз стоять будинки - це приблизно 2 гектари.

При цьому забудовник має сплатити справедливу ціну за право використати цю землю - за нашою оцінкою, це не менше, ніж 28 млн. грн. Ці гроші ми використаємо на парк і розробку проекту і часткове фінансування будівництва школи, решту знайдемо спільними зусиллями в обласному бюджеті чи фонді регіонального розвитку.

4) решта території має бути парком.

Можливо, громада сама має право запропонувати забудовнику вирішення даного питання? Як гадаєте?

Nataliya Korobenko, facebook.com

Вишневе. Забудова паркової зони. Фото зі сторінки ФБ Nataliya Korobenko



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.