«Північний потік-2» зближує Німеччину з Росією
- Подробиці
- Опубліковано 14.06.2016 16:41
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1619
Проект газопроводу «Північний потік-2», за допомогою якого планується поставка російського газу до Німеччини, є фактором, що зближає Берлін з Москвою. Такої думки дотримується глава турецького Інституту енергетичних ринків і політики (EPPEN) Волкан Оздемір, повідомляє турецьке інформагентство Анадолу.
У бесіді з агентством Волкан Оздемір зазначив, що побутують різні погляди щодо можливості застосування правової концепції Європейського союзу «Надбання спільноти» (Acquis communautaire) до проекту «Північний потік-2».
«Проект більше націлений на забезпечення політичних інтересів Росії, а серед країн ЄС є розбіжності щодо реалізації проекту», - сказав експерт.
Оздемір зазначив, що основною перешкодою на шляху реалізації проекту є розбіжності в інтересах країн: «Німеччина підтримує проект з торгового аспекту, а Росія ставиться до питання з політичної точки зору. Якщо проект буде здійснений, то з 2019 року Україна втратить статус країни-транзитера, і тоді Росія «поглине» Україну».
Глава EPPEN звернув увагу на позицію супротивників «Північного потоку-2» всередині ЄС.
Експерт упевнений, що з реалізацією даного проекту відносини Німеччини і Росії набудуть інтенсивнішого характеру. При цьому відносини з Туреччиною відійдуть задній план. Тому Анкара повинна разом з країнами Східної Європи докладати зусилля проти реалізації проекту.
Німеччина шукає економічну, а не політичну вигоду
Експерт американського університету Джона Хопкінса Гарет Дженкінс також вважає «Північний потік-2» суперечливою темою.
Він привернув увагу до того факту, що останнім часом зростають сумніви щодо даного проекту, і однією з причин цього є ситуація навколо України, а саме - анексія Криму з боку Росії.
«Політика ЄС, що проводиться під лідерством Німеччині, є причиною стурбованості інших країн - членів ЄС. Ухвалюючи рішення від імені ЄС, Німеччина не бере до уваги інтереси малих держав. Країни Східної Європи також перебувають у сумніві. Після налагодження транспортування природного газу в великих обсягах через північний маршрут, ці країни залишаться без захисту. У доповненні до всього цього, якщо Росія продовжить дотримуватися агресивної політики на Близькому Сході і в Україні, причин для сумнівів стане ще більше», - зазначив Дженкінс.
Нагадаємо, у вересні минулого було підписано угоду про проект будівництва двох газопроводів з обсягом постачання 55 млрд кубометрів з Росії до Німеччини.
Також з цієї категорії...

ФБР разрабатывает ПО для тотального...
21 февр. 2012 г.

Минск, похоже, занялся братом бывшего...
27 авг. 2012 г.

В России задержали заключенных, сбежавших...
19 окт. 2012 г.
Набираючі популярність...

Апеляційний суд залишив у силі...
18 июл. 2025 г.

Щодо пересування ліжок у Кабміні
18 июл. 2025 г.

«Мешканці Криму продовжують зазнавати переслідувань...
18 июл. 2025 г.
Останні новини
19.07.2025 10:41
1120 москалів подохло минулої доби на українській землі18.07.2025 23:01
Щодо пересування ліжок у Кабміні18.07.2025 10:52
Збито 11 ударних БпЛА ворога18.07.2025 10:47
1180 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем у воєнному зведенні за 18 липня обговорили наступні теми:
Коментарі