КМДА вирішила «зачистити» Київ від будь-яких проявів інакомислення

Голова КМДА Олександр Попов вирішив «зачистити» Київ від будь-яких проявів інакомислення та зробити зі столиці «стерильну» територію для влади.
 
Як заявила заступник голови фракції «УДАР» Наталія Новак, саме про це свідчить підготовлений владою проект рішення, котрий обмежує проведення масових заходів у столиці.
 
«Влада продовжує курс на остаточну ліквідацію місцевого самоврядування та демократії в столиці. Складається враження, що Олександр Попов отримав вказівку згори – зачистити Київ від будь-яких проявів інакомислення. Тож влада хоче перетворити Київ на «стерильну» територію – таке собі «щасливе місто», мешканцям якого дозволяється лише погоджуватися з діями влади та усіляко її хвалити. Але ж ми живемо в європейському місті, а не в столиці Північної Кореї!», – говорить Наталія Новак.
 
Сьогодні голова КМДА виправдовується, говорячи, мовляв, документу цього не бачив. Однак у такі слова важко повірити. Адже відповідний проект рішення готували якраз спеціалісти Головного управлінням внутрішньої політики КМДА.
 
«Скоріш за все, чиновники просто вирішили подивитися на реакцію суспільства на цей документ – а раптом усі промовчать? Між тим, очевидно – якщо це рішення буде прийнято, воно призведе до чергових конфліктів громадян із владою, які навряд чи вирішуватимуться мирним шляхом. У такому випадку повну відповідальність за це нестиме особисто Олександр Попов та представники влади, які, по суті, провокують киян на протистояння», – додає Наталія Новак.
 
Депутат зазначила, що з юридичної точки зору сам проект рішення не витримує жодної критики: «Теоретично розробники зазначають, що дія документу не буде поширюватись на політичні акції. Але під новий порядок підпадає будь-яке встановлення сцени (у тому числі й для проведення мітингу), наметів, столів, інформаційних щитів, прапорів тощо. А заборона проведення масових заходів на відстані ближче ста метрів від органів державної влади та місцевого самоврядування взагалі ставить під питання доцільність таких акцій. Фактично весь центр міста оголошується зоною, де не можна проводити заходи. А де ж тоді протестувати людям проти дій КМДА – за Бессарабським ринком чи на стадіоні «Чайка»? Влада будує високий паркан між собою та суспільством, за яким не буде чути обурення протестуючих, бо це саме те, чого вона прагне», – говорить представниця «УДАРу».
 
Є в документі й інші кричущі пропозиції. Зокрема, якщо організатор акції хоча б колись притягався до адміністративної відповідальності, отримати дозвіл на проведення масових заходів йому взагалі «не світить». Цікаво, що проект рішення не містить жодних часових меж щодо видачі дозволів на проведення заходів – вони можуть бути видані й за півгодини до запланованого початку заходу.
 
«Юридичні недоліки цього документу можна перераховувати дуже довго. Але головне – це те, що він обмежує конституційні права громадян. І приймати цей проект рішення не можна за будь-яких обставин. Фракція «УДАР» Віталія Кличка категорично виступає проти цього», – заявляє Наталія Новак.


Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.