​Одне питання до рішення про вуличне патрулювання Нацгвардії

Нацгвардію, дійсно, можуть залучати до патрулювання на вулицях з метою охороняти громадський порядок. Адже це одна з основних функцій Нацгвардії. Нацгвардійці у разі залучення їх до виконання завдань з охорони громадського порядку матимуть, по суті, повноваження поліцейських. Встановлюються ці повноваження Законом України «Про Національну поліцію»(ст. 31 і ст.42).


Тобто, до правомірності залучення Нацгвардії патрулювати вулиці - в мене питань немає.

Питання в мене геть інше…

Останні пару років Нацполіція публічно звітувала про зменшення рівня злочинності та покращення криміногенної ситуації.

Для охорони громадського порядку активно залучались місцеві громади і тисячами реєструвались Громадські формування з охорони громадського порядку. Саме вони і повинні були патрулювати вулиці разом з поліцейськими.

Таким чином, необхідність залучати Нацгвардію до охорони громадського порядку дещо розходиться з «покращенням криміногенної ситуації» та плідною співпрацею з громадами.

Мені, як громадянину, важливо розуміти справжні причини залучення Нацгвардії до патрулювання на вулицях.

Що відбувається? З'явились нові загрози? Чи є реальні підстави для залучення Нацгвардії до патрулювання вулиць?

Причина у безпеці чи це внутрішньовідомче менеджерське рішення?

Це тимчасове рішення чи частина реформи роботи поліції?

Anna Maliar, facebook.com

Фото ngu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.