​100 років тому у Бердичеві зустрілися Пілсудський з Петлюрою

5 травня 1920 року дві країни майже два тижні були у військовому союзі проти більшовиків. Польська і українська армія вели спільну офензиву. За кілька днів до зустрічі Юзефа Пілсудського та Симона Петлюри у Бердичеві польські та українські сили спільно прогнали більшовиків з міста.


Подробиці повідомляє кореспондент Польського радіо у Києві Павел Бушко:

«5 травня маршал Пілсудський разом з польським штабом прибув до Бердичева потягом. Розмова Пілсудського з Симоном Петлюрою відбулася у вагоні маршалка. Розмовляли між собою також штаби двох армій. Про цю річницю в українській пресі, серед іншого, нагадує інтернет-портал «Мій Бердичів». Як читаємо, двоє лідерів після зустрічі пройшлися з залізничного вокзалу до монастиря Кармелітів, по дорозі їх вітали квітами жителі міста, особливо місцеві поляки. Через два дні 7 травня 1920 року війська Юзефа Пілсудського та отамана Симона Петлюри на короткий час зайняли Київ. На одній фотографії із зустрічі у Бердичеві увіковічнено Марка Безручка – українського генерала, заслуженого в обороні Варшави від більшовиків».

Симон Петлюра та Юзеф Пілсудський. Вінниця. Квітень 1920 року. Фото wikipedia



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.