Ретроспектива
Під час акції «Запали свічку» військовослужбовці ЗС України та свідомі і небайдужі мешканці міста вишикувались у живий ланцюг, запалили лампадки та хвилиною мовчання вшанували пам'ять безневинних жертв сталінського режиму, повідомляє на своїй сторінці Фейсбук прес-служба Генштабу ЗСУ.
Детальніше...Додати коментар
«…З росії зірвано маску. І тепер сама Європа буде винна, якщо вона злякається або дозволить росії і далі над собою знущатися…»
Це останні рядки великої статті у журналі The Economist. Статті, опублікованої 14 жовтня 1854 року. Знайшла її, коли готувалася до урядового круглого столу, який вже багато років щорічно проводить це поважне видання.
Ми вже ніколи і не дізнаємося, можливо, чи це випадковий збіг, чи так було задумано. 30 років рівно тому, 6 грудня 1991 року, ВР ухвалила закон про Збройній сили України. І одночасно цей день – це початок Першого зимового походу Армії УНР у 1919 році.
«Агресія Радянського Союзу проти Другої Польської Республіки у вересні 1939 року була доповненням злочинної політики Сталіна щодо Польщі», - каже президент Інституту національної пам’яті Кароль Навроцький. 82 роки тому, 17 вересня 1939 року, Червона Армія вступила на східні території тодішньої Польської держави. Таким чином, були реалізовані положення таємного протоколу пакту Ріббентропа-Молотова, в якому Німеччина та СРСР поділили між собою сфери свого впливу. Наслідком союзу між Гітлером і Сталіним став поділ Польщі, яка була самотньою в боротьбі, яку часто називають четвертим поділом Польщі, повідомляє Польське радіо.
Олімпіада в Токіо навіяла мені спогади з далекої армійської юності, коли з журналу «Аганьок» під проводом Віталія Коротича я дізнався про справжню історію олімпійського Мішки, що злетів над Лужниками рівно 41 рік тому.
Останні новини
08.09.2024 10:40
Збито 15 «шахедів» та одну керовану авіаційну ракету Х-5908.09.2024 10:35
1270 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 7 вересня обговорив нові теми: