Шухевич і Бандера за законом залишаються Героями України – заява правознавця

shuhevich bandera

 
Порошенку П.О.

Борківського Віктора Вікторовича

Заява

26 квітня 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд прийняв рішення, яким визнав незаконним Указ Президента України В. Ющенка щодо присвоєння звання «Герой України» борцю за незалежність України Р. Шухевичу. Дослівно: «Визнати незаконним Указ Президента України від 12.10.2007 р. N965/2007 «Про присвоєння Р.Шухевичу звання Герой України».

Про зобов’язання відповідача у справі Президента України В. Ющенка скасувати Указу у рішенні і словом не йдеться.

А 2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд постановив рішення, яким визнав незаконним Указ Президента України В. Ющенка щодо присвоєння звання «Герой України» борцю за незалежність України С. Бандері. Суд дослівно написав: «Визнати незаконним та скасувати Указ Президента України № 46/2010 від 20 січня 2010 року «Про присвоєння С. Бандері звання Герой України».

Відповідачем у справі називається Президент України В. Ющенко, якого суд і зобов’язує скасувати виданий ним 20.01.2010 року Указ, у той час як В. Ющенко з 25.02.2010 року (день інавгурації В. Януковича) уже не був Президентом України і тому не був наділений правом видавати Укази про скасування раніше виданих ним Указів.

З законодавства, суд не вправі був притягувати В. Ющенка у справу як Президента України, тому рішення суду є наперед не чинними. Але питання не в оскарженні дій суддів, а у тому – чи приймав В. Ющенко Укази Президента про скасування Указів Президента щодо присвоєння звання «Герой України», як це вимагає від нього суд, чи ні.

Та узагалі, чи приймав Укази Президент України В. Янукович про скасування Указів В. Ющенка, чи ні.

Якщо ніяких Указів про скасування Указів Президента В. Ющенка щодо присвоєння звання «Герой України» С. Бандері та Р. Шухевичу не приймалися, то прошу Вас оголосити про це своїм Указом, яким визнати, що Р. Шухевич та С. Бандера є Героями України у зв’язку з невиконанням рішень суду протягом передбаченого законом річного терміну, відведеного законом на примусове виконання рішення суду. Та і як суд міг спонукати В. Ющенка, колишнього Президента України, за яким зберігається лише почесне звання Президент України, без обов’язків, якими наділений чинний Президент України.

Слава Героям України.

В. Борківський
25.11.2014

Цю заяву я офіційно здав у приймальню громадян АП, але по цей день відповіді так і не отримав. Тому, про яке присвоєння звання Героя Бандері Президентом Порошенком може йти, коли рішення суду втратило чинність через невиконання його Президентом України Януковичем?

Віктор Борківський, facebook.comКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Обстановка на фронте остается напряженной, но уже более-менее стабильной. Количество боевых столкновений довольно высокое

детальніше

Опитування

Чи вважаєте Ви виправданим звільнення Зеленським Головкома Залужного?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.