​Окружний суд Флориди обіцяє розкрити більше деталей щодо документів, вилучених у резиденції Трампа

Суд у південному окрузі Флориди обіцяє розкрити більше деталей щодо речей, вилучених у резиденції Дональда Трампа в Мар-а-Лаго 8-го серпня. Також суд вимагає звіт від слідчої групи про стан розслідування справи вивезених документів з Білого дому на початку 2021-го року, коли Трамп покинув офіс. Такі вимоги окружна суддя США Ейлін Кеннон поставила на засіданні у четвер, 1-го серпня, повідомляє «Голос Америки».


Водночас, Кеннон поки що не ухвалила рішення щодо запиту Трампа про призначення незалежного спостерігача. Раніше суддя заявляла, що розглядає таку можливість.

Нагадаємо, що суддя окружного суду Південного округу Флориди Ейлін Кеннон була висунута на посаду Дональдом Трампом у 2020 році.

Судова справа - «Дональд Трамп проти Сполучених Штатів Америки». 22-го серпня, 2022 р. Трамп подав клопотання до окружного суду, південного округу штату Флорида, у місті Палм Біч. 45-й президент вимагає призначити незалежного спостерігача для перевірки матеріалів, які ФБР вилучило під час обшуку в Мар-а-Лаго. А також зупинити вивчення слідчими вилучених матеріалів, допоки не буде призначено такого спостерігача.

У відповідь на це клопотання, ввечері 30 серпня, Міністерство юстиції США частково оприлюднило документи справи. У них йдеться, що Дональд Трамп міг умисно приховувати урядові папери від представників ФБР та перешкоджати розслідуванню про недобросовісне використання секретних матеріалів. Наразі в Мар-а-Лаго вилучено понад 320 секретних документів. Більш як 100 із них знайшли під час обшуку 8-го серпня.

Подання Міністерства юстиції займає 54 сторінки, на останній сторінці - фото вилучених документів. Аркуші паперів із яскравими написами «цілком таємно» розкладені на підлозі домашнього офісу Трампа. Фото демонструє чутливість цієї справи, пояснила Голосу Америки Кімберлі Веле, професорка права у Вашингтонському юридичному коледжі Американського університету, - «Виходячи з маркування яскраво-помаранчевим кольором, документи очевидно вказують, - що це засекречена інформація. Отже, тут немає ніякої двозначності. Трамп заперечував та стверджував, що він розсекретив ці папери. Однак, вони не позначені, як розсекречені. І, звісно, що без такого уточнення, без цього моменту, справи не було би. Людям потрібно знати, чи є ці документи засекреченими, чи ні».

Неочікуваний обшук ФБР в Мар-а-Лаго відбувся після того, як у червні один із адвокатів Трампа заявив, що усі секретні документи були повернуті. У Міністерстві юстиції стверджують, що цей адвокат «заборонив держслужбовцям відкривати або оглядати будь-які скриньки з паперами, які залишались в Мар-а-Лаго. Це не давало держпредставникам можливості підтвердити, що усі засекречені документи вилучено».

Такий розвиток подій може створити проблеми для Трампа, розповів Голосу Америки адвокат, спеціаліст із національної безпеки, Бредлі П. Мосс: «Що погіршило ситуацію і може, як я думаю, призвести до обвинувачення, - це факт опору, було приховування, було перешкоджання. Перенесення документів із місця на місце по усьому Мар-а-Лаго. А також запевнення ФБР у червні, що більше ніяких документів не залишилося. Але ФБР все ж таки вдалось виявити докази того, що насправді було більше інформації, більше записів і що команда Трампа приховувала це».

За словами Мосса, через переховування цих документів проти Трампа можуть офіційно висунути звинувачення. Однак це не означає однозначного обвинувального вироку.

«Такого роду обвинувачення може бути оголошене лише у випадку, якщо це справді надійна справа, і усі крапки над «і» вже розставлені. Я не думаю, що це відбудеться зараз, але до цього може дійти протягом кількох місяців», - пояснив Бредлі П. Мосс Голосу Америки.

Міністерство юстиції, радше за все, враховує ймовірні політичні наслідки, через звинувачення колишнього президента. З іншої сторони, є питання національної безпеки, - каже професорка права, Кімберлі Веле.

«На мій погляд, набагато більше питання, яке зараз стоїть на кону для ФБР і, мабуть, для ЦРУ та інших підрозділів апарату національної безпеки в Сполучених Штатах, це: «Наскільки ми насправді скомпрометовані? Наскільки серйозними є ці порушення? Чи Дональд Трамп вивозив ці документи із Мар-а-Лаго? Чи є у нього ще якісь документи, про які ми не знаємо? І головне питання: чи надавав він доступ до цих документів нашим іноземним ворогам?» - пояснює Веле.

Дональд Трамп заперечує будь-які правопорушення зі свого боку. Водночас, не пояснює, навіщо вилучив секретні документи з Білого дому? У публікаціях в соцмережах Трамп заявляє, що обшук в його будинку був політично вмотивованим.

Ілюстрація документів, вилучених у Трампа. Фото АРКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Минувшей ночью враг совершил «шахедный» и ракетный обстрел Украины. Рашисты нанесли удар по Харьковщине

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.